Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

Daugų TAU ir sveikatos biuro bendrystė skaičiuoja antrus metus

Kas drįstų paprieštarauti, jog tobulėjimas bei noras mokytis yra vienas pagrindinių gyvenimo variklių? Kasdienybei tai atneša kur kas daugiau spalvų, padeda nenugrimzti į rutiną.


Mokymasis visą gyvenimą svarbus tiek darbingo, tiek pensinio amžiaus asmenims. Šiandieninis pasaulis kelia naujus iššūkius, tad būtina tobulėti ir stengtis integruotis, praplėsti asmenines ir profesines kompetencijas. Mokymasis kelia savivertę ir orumą, motyvuoja neatsilikti nuo gyvenimo. Negana to, mokymasis vyresniame amžiuje turi ne vien psichologinę naudą, tačiau ir teigiamą įtaką sveikatai. 1997–2012 metais buvo atliktas tyrimas, kurio metu siekta išsiaiškinti, kaip nuolatinis mokymasis įtakoja nervų sistemos sutrikimus. Gauti rezultatai parodė, jog asmenims, kurie nuolat užsiėmė protine veikla, rizika susirgti tokiomis ligomis kaip Alzheimeris ar demencija sumažėja daugiau nei du kartus. Beje, dalyvavimas grupiniuose mokymuose suteikia galimybę atrasti naujų pažinčių, bendraminčių.


Alytaus rajone jau antrus metus suaugusieji turi galimybę save „atrasti“ Daugų Trečiojo amžiaus universitete, kur tobulina užsienio kalbų žinias, mokosi verslumo ir finansų subtilybių. Taip pat ugdo ir puoselėja savo meninius gebėjimus. Prie mokymo prisideda ir Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kuris siekia skleisti sveikos gyvensenos principus. Užsiėmimų metu aptariamos kuo įvairesnės, tačiau aktualios nūdienai sveikatos temos virškinimo sistemos ligos, sveikos mitybos taisyklės. Na o šventiniu laikotarpiu atsikratyta blogos nuotaikos, nerimo, vaikytos blogos mintys.


Naujieji metai atneš dar daugiau geros nuotaikos, džiugesio ir, svarbiausia, aktualių ir sveikatai svarbių užsiėmimų. Diskutuosime apie netradicinę mediciną, ieškosime būdų, kaip stiprinti imuninę sistemą bei užkirsti kelią regos sutrikimams.

DSC_0001.JPGDSC_0083.jpg