Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-01-03

Maisto gamybos popietėje – kitų tautų valgiai

Sveikos, svorį mažiančios mitybos tema kol kas „ant bangos“. Nesunku rasti daugybę lengvai skaitomų straipsnių sveikos mitybos bei gyvensenos temomis, norintieji įrodymų, gali atrasti ir mokslinių tyrimų, pagrindžiančių netaisyklingos mitybos įtaką lėtinių neinfekcinių ligų vystymuisi, tačiau kodėl vis dar dauguma mūsų valgo tai, kas pakliūva? Gal trūksta žinių, gal fantazijos?

Per mažai vaisių ir daržovių


Tyrimų duomenimis, gyventojai nepakankamai dažnai vartoja šviežias daržoves ir vaisius, tačiau gausiai lėkštes pripildo riebios mėsos ir tokių pat padažų, be saiko mėgaujasi saldumynais.
Nereto lietuvio dienos racioną 40 proc. ir daugiau sudaro riebalinės kilmės kalorijos, ne tik didinančios antsvorio tikimybę, bet ir tiesiu keliu nukreipiančios širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų link.
Sveikatos specialistai ragina vartoti kuo įvairesnį, daugiausia augalinės kilmės maistą, pasižymintį vitaminų ir mineralinių medžiagų gausa.

Ne klausyti, o gaminti


Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras vadovaujasi taisykle, jog ne kalbėti apie sveiką maistą reikia, o mokytis jį gaminti, todėl penktą kartą rajono gyventojus pakvietė į maisto gamybos varžytuves. Šįkart mitybos pasirinkimo ir gamybos aktualijas gaminant galėjo išbandyti Daugų krašto žmonės.


Dalyvių laukė kiek kitoks iššūkis nei ankstesniais metais – perprasti kitų tautų patiekalus, improvizuojant juos pritaikyti lietuviškam skoniui.


Komandos leidosi į pažinimo kelionę ir patyrė atradimo jausmą gaminant gvakamolę, Benedikto kiaušinį, gaspačą, „Tarator“ sriubą ar sušius.

Po degustacijos paaiškėjo geriausieji


Po valandos ant kiekvienos komandos stalo puikavosi po „užsienietį“: iš tolo sodriu žalsvumu prikaustanti akį meksikietiškoji gvakamolė, temperamentingasis ispanų gaspačas ir puikiausias be lukšto virtas Benedikto kiaušinis, pareikalavęs nemažai kantrybės, tačiau sulaukęs aukščiausių įvertinimų.


Šįkart skaniausio patiekalo autorių titulą iškovojo trijų daugiškių komanda: Onutė Milaševičienė, Raimonda Šilalienė ir Vilija Sakalauskienė, kurių patiekalas įvertintas aukščiausiais balais.


Didžioji degustacija ir šiek tiek istorijos apie gamintų patiekalų ištakas baigė smagią ir kūrybingą maisto gamybos popietę, suteikusią naujų potyrių ir neišdildomų akimirkų kasdienėje veikloje.


„Nauji receptai puikiai tiks ir ant šventinio  stalo“ – džiaugėsi viena iš gamybos eksperimantatorių, pasiryžusi šeimynykščius nustebinti ką tik atrastu ir kiek „sulietuvintu“ maisto deriniu.


Nemažai žmonių visdar mano, kad sveikas maistas  negali būti skanus. Netiesa. Tereikia nebijoti eksperimentuoti, kliautis puikiais kitų šalių pavyzdžiais ir, žinoma, paskaninti savo gaminamus patiekalus žiupsneliu meilės.
 
DSC_0047.JPG DSC_0071.JPG DSC_0104.JPG DSC_0087.JPG DSC_0051.JPG DSC_0138.JPG DSC_0058.JPG DSC_0225.JPG

Daugiau renginio akimirkų galite rasti mūsų facebook paskyroje