Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-01-16

Nori eiti šiaurietiškai, bet neturi lazdų? Ne bėda. Paskolinsime

Apie šiaurietiškąjį ėjimą, jo naudą prirašyta daug. Tikriausiai jau labai mažai yra ir tokių, kurie bent kartą nėra paėmę šiaurietiškojo ėjimo lazdų į rankas ir neišbandė šio fizinio aktyvumo būdo. Dar prieš kelerius metus buvo gausu sarkastiškai žvelgiančių į ėjikus, mosuojančius lazdomis. Ne vienas taip savo fizinį aktyvumą padidinti bandęs yra išgirdęs pašaipių pastabų apie pamirštas pasiimti slides. Bet tai jau praeitis. Šiandien šiaurietiškai kruta ne vienas tūkstantis Lietuvos gyventojų. Ne išimtis ir Alytaus rajonas. Jau ketvirtus metus rajone aktyviai judama šiuo būdu. Vieni, kaip antai Butrimonių mėgėjai, vis dar gausiai pirmadieniais renkasi į grupines treniruotes, kiti lazdomis mojuoja individuliai arba nedidelėmis grupelėmis. Lazdinėtojų sutikti galima Luksnėnuose, Simne, Radžiūnuose, Dauguose, Nemunaityje, Alovėje ir kituose rajono kampeliuose.


Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras skaičiuoja, kad per trejus metus šiaurietiškojo ėjimo žingsnio išmokė daugiau nei pusantro tūkstančio Alytaus rajono gyventojų. Vieni, kaip patys sako, „užsikabino“ ir niekaip lazdų paleisti iš rankų negali, kitiems, ypač jaunesnio amžiaus gyventojams, šis būdas pasirodė per pasyvus ir jie lazdinėjimą paliko ateičiai.


Sveikatos biuro specialistai vis dar sulaukia kvietimų apmokyti naujus entuziastus taisyklingo žingsnio pagrindų, tuo džiaugiasi, tačiau, atsižvelgdami į nūdienos aktualijas, nutarė pasiūlyti dar vieną paslaugą šio ėjimo mėgėjams.


Nuo šiol visuomenės sveikatos biure bus galima pasiskolinti šaiureitiškojo ėjimo lazdas. Kokybiškos šiaurietiškojo ėjimo lazdos - labai svarbus šio užsiėmimo kriterijus. Netiesa, jog taisyklingai ir sveikatą puoselėjant galima eiti su bet kokiomis lazdomis. Priešingai, dažnai einat šiaurietiškam ėjimui nepritaikytomis lazdomis, galima pakenkti savo judėjimo aparatui, ypač sąnariams. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Sandra Matulionytė pastebėjo, jog yra mačiusi žmonių, einančių ir su slidžių, ir pasivaikščiojimui kalnuose skirtomis lazdomis ir pabrėžė, jog naudojant tokias lazdas, nepavyksta teisingai eiti. Ypač todėl, kad tokios lazdos neturi šiaurietiškam ėjimui būtinos, taip vadinamos pirštinėlės, kurios pagalba užfiksuojamas mostas.


Biuro specialistai suprasdami, kad ne visi gali įsigyti ne vieną dešimtį eurų kainuojančias kokybiškas lazdas, yra pasiruošę šiaurietiškojo ėjimo inventorių paskolinti. Nemokamai. Tereikia paskambinti į Alytaus rajono visuomenės sveikatos biurą telefonu (8 315) 21 438 ir susitarti dėl sąlygų. Tuo pačiu telefonu gali kreiptis ir visi kiti rajono gyventojai, kurie dar nori išbandyti šį fizinio aktyvumo būdą.