Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-01-30

Primename sveikatos biure vis dar galima išsinuomoti ne tik žingsniamatį, bet ir aktyvumo asistentą

Alytaus rajono sveikatos biuras jau ketvirtą kartą kviečia gyventojus didinti fizinį aktyvumą bent einant ir tęsia akciją „Nespėliok. Geriau susiskaičiuok“, kurioje kviečia dalyvauti visus: ir fiziškai aktyvius, ir įsitikinusius savo pakankamu judrumu, tiek ir tuos, kurie dar tik ketina gyventi aktyviau.


Siekiant vaikščiojimu pasiekti teigiamų sveikatos pasikeitimų, reiktų skaičiuoti žingsnius: kiek nueinama, kokiu greičiu nueinama. Įsitikinusiems savo kasdieniu judrumu žingsnių skaičiavimas padėtų išsiaiškinti tiesą, galbūt nužingsniuojama ne tiek daug, kiek įsivaizduojama. Be abejo, žingsnius galima skaičiuoti ir mintyse arba net pusbalsiu. Tokia savotiška meditacija net rekomenduojama į nerimą, baimes linkusiems, pervargusiems žmonėms. Vis dėl to geriausias būdas sužinoti kasdien nueitą kelią ir jį įvertinti žingsniais arba kilometrais – žingsniamatis arba aktyvumo asistentas, kuris gana tiksliai padės įvertinti fizinį aktyvumą.


Per daugiau nei trejus metus žingsniamačius buvo pasiskolinę beveik trys šimtai žmonių. Dalis jų tolimesniam savo aktyvumo vertinimui žingsniamačius įsigijo patys, kiti nuomojosi kelis kartus, tam, kad išsiaiškintų ar pradėjo gyventi aktyviau.


Tam, kad aktyvumo vertinimas būtų dar platesnis ir paprastesnis, sveikatos biure vis dar galima nuomotis ne tik žingsniamatį, bet ir, taip vadinamą, aktyvumo asistentą.


Aktyvumo asistentas – išmani apyrankė, dėvima ant riešo, kuri skaičiuoja nueitus žingsnius, kilometrus, sudegintas kalorijas bei pulsą, kuris ypač svarbus didinantiems savo fizinį aktyvumą. Pirmieji išbandę šią naujovę, negailėjo jam pagyrų. Pagrindiniu šios apyrankės pliusu dauguma įvardino tai, kad, skirtingai nei žingsniamačio, jos nereikia prisiminti įsidėti – ji visada ant riešo. Kiti įvertino tai, kad aktyvumo asistentas gali “susikalbėti” su išmaniuoju telefonu ir specialios programėlės pagalba galima savo aktyvumą vertinti dar išsamiau.


Akcijos „Nespėliok. Geriau susiskaičiuok“ metu kiekvienas Alytaus rajono gyventojas visuomenės sveikatos biure vienai savaitei galės pasiskolinti žingsniamatį arba aktyvumo asistentą ir įvertinti savo fizinį aktyvumą. Tereikia telefonu ( 8 (315) 21 438) arba elektroniniu paštu (info@alytausrajonovsb.lt) susitarti dėl prietaisų skolinimosi sąlygų (atsiėmimo laiko, vietos ir pan.).


Sužinoti savo fizinį aktyvumą bei neakivaizdžiai susirungti su daugiausiai per savaitę nuėjusiais, kurių vardai ir nueiti žingsniai bus skelbiami sveikatos biuro tinklapyje ir socialinio tinklapio paskyroje. O lygiuotis bus į ką. Praėjusiųjų poros metų akcijos lyderiai per savaitę nužingsniavo daugiau nei po 100 tūkst. žingsnių.

zingsniamatis.jpg