Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-03-14

Daugėja silantams draugiškų klasių

 Prieš daugiau nei trejus metus atrodė, kad Alytaus rajono gyventojams vaikų dantų padengimas silantinėmis medžiagomis – nemokama priemonė, padedanti užtikrinti vaikų dantų sveikatą, nereikalinga.  Kuomet Ligonių kasa pateikdavo kasmetes ataskaitas apie dantų padengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą šioje teritorijoje gavusius vaikus, paaiškėdavo, kad programos vykdymas prastesnis nei Alytaus rajone būdavo tik vienoje-dvejose savivaldybėse. Per metus silantais dantukai būdavo padengiami tik iki dešimties procentų tikslinės grupės vaikų.
 
 
 Nors ši paslauga priskiriama asmens sveikatos priežiūros įstaigų kompetencijai, tačiau Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir mokyklomis, nutarė prisidėti prie šios programos vykdymo ir šiais mokslo metais jau trečią kartą vykdė akciją „Silantams draugiškiausia klasė“.
 
 
  Priemonė, kurios metu informacijos srautas pasiekia visus: vaikus, mokytojus, tėvus, pasirodė veiksminga. Jau pirmaisiais akcijos vykdymo metais įvyko tai, ką buvo sunku prognozuoti. Vaikų, kuriems silantinėmis medžiagomis buvo padengti dantukai padaugėjo trigubai. Antrais ir trečiais metais vykdyta akcija įnešė stabilumo – nemokama programa pasinaudojo virš trisdešimt procentų savivaldybės tikslinės grupės vaikų.
 
 
 Apibendrinant šių mokslo metų programos rezultatus galima pasidžiaugti, kad šiais mokslo metais savivaldybės ugdymo įstaigose yra net keturios pirmokų „klasės-šimtukininkės“, kuriose silantinėmis medžiagomis padengti visų mokinukų dantys. Tai Daugų Vlado Mirono ir  Simno gimnazijų I a klasių mokinukai bei Butrimonių gimnazijos ir Punios pagrindinės mokyklos-daugiafuncio centro pirmokai.
 

 Be to, kad šios medžiagos saugos pirmokų dantis nuo ėduonies, mažieji sulaukė ir siurprizo – šimtu procentų silantinėmis medžiagomis padengtų dantukų savininkai (klasės) mokslo metus pabaigs nuotykių parke.

sILANTAMS_DRAUGISKIAUSIOS_KLASES_2016_2017.jpg