Prisiminkime šiųmetę „Tetriadą“

Devintą pavasarį iš eilės Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Alytaus rajono mokyklų bendruomenės susitiko renginiuose, skirtuose skatinti gražius tarpusavio santykius, komandinį darbą ir taip mažinti patyčių atvejus. Tokios dienos yra tradicinės, pirmi renginiai sukvietė susiburti beveik prieš dešimtmetį : „Draugai lyg tylūs angelai“ (2010 m.), „Kiaušiniada“ (2011 m.),  „Origamiada“ (2012 m.), „Konstruktoriada“ (2013 m.), „Tangramiada“ (2014 m.), „Balioniada“ (2015 m.), „Gardumiada“ (2016 m.), „Tinkliada“ (2017 m.).

Šiųmetė „Tetriada“ sukvietė visų mokyklų bendruomenes įsitraukti į aktyvius komandinius darbus, stiprinant tarpusavio ryšius. Užsiėmimų metu bandyta sužinoti ir išmokti naujų dalykų, gebėti įsiklausyti ir suprasti, lavinti vaizduotę, nebijoti kurti ir…

Kviečiame pasižiūrėti kaip mums sekėsi.

Nusprendėte atsikratyti nereikalingų kilogramų? O galbūt norite sužinoti kaip Jums sekasi mesti svorį? Galime Jums padėti

Neretai susimąstoma apie norą keisti mitybos įpročius ar atsikratymą nereikalingų kilogramų. Siekiama „žaibiško“ efekto, kuris verčia rinktis radikalius lieknėjimo būdus. Greitos dietos – ne išeitis. Jos – tik iliuzija, vedanti mus prie greito, bet trumpalaikio efekto. Norint sulieknėti ar gyventi sveikiau, būtina keisti gyvenimo būdą bei mitybos įpročius.

Žinių trūkumas yra viena iš priežasčių, kodėl užsidegimas keisti mitybos įpročius tampa tikru iššūkiu. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras siūlo Jums pagalbą. Suburkite bent 5 bendraminčius ir mes atvyksime Jums padėti. Atliksime kūno sudėties analizę, kurios metu sužinosite kūno riebalų, raumenų, kaulų masę, vidinių riebalų lygį, bendrą vandens kiekį organizme bei metabolinį amžių. Pasiūlysime dietologo paruoštą dviejų savaičių mitybos planą, mitybos keitimo patarimus ir žinoma reguliariai sugrįšime įvertinti Jūsų pokyčių. Su pagalba tikslo siekti lengviau!

Skambinkite tel. (8 315) 21 438 arba rašykite el. p. info@alytausrajonovsb.lt ir mes pas Jus atvyksime.

Faktas. Alytaus rajone išvirtas didžiausias muilo gabalas ir jis – jau ketvirtas rekordų sąraše

Agentūra „Factum“ patvirtino, kad Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras drauge su Krokialaukio Tomo Noraus Naruševičiaus gimnazijos bendruomene 2018 m. kovo 15 d. išvirė didžiausią Lietuvoje muilo gabalą (23,4 kg masės, 46 × 43 × 13 cm dydžio). Muilas išvirtas renginyje, skirtame didinti rankų higienos svarbą.

Tai  – nebe pirmas Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro inicijuotas ir su savivaldybės ugdymo įstaigų bendruomenėmis pasiektas Lietuvos rekordas. Jis – ketvirtas.

2010 metais buvo surištas „Ilgiausias diržas“. 193,8 m ilgio, 11–18 cm pločio – padarytas Alytaus rajono mokinių iš sintetinio pluošto renginiuose apie draugystę ir patyčių mažinimą, apjuostas 86 mokinių Vlado Mirono vidurinėje mokykloje (dabar Vlado Mirono gimnazija) Dauguose.

2014 metais buvo pagamintas rekordiško storio „Storiausias sąsiuvinis“. 7,5 cm storio, 20 cm ilgio, 14,8 cm pločio – „Atminimų sąsiuvinis. Alytaus rajonas. 2014 m.“ susiūtas iš 375 lapų linijomis. Jį 2014 m. pavasarį Alytaus r. visuomenės sveikatos biuro renginiuose prieš patyčias mokiniai užpildė draugystės linkėjimais kitoms kartoms.

„Didžiausia lankstytinė kepurė“ – 3,65 m ilgio, 61,5 cm aukščio – išlankstyta praktinio užsiėmimo saugios vasaros klausimais metu iš 55,5 m² dydžio popieriaus lapo Pivašiūnų gimnazijoje Alytaus r. visuomenės sveikatos biuro specialistų, mokytojų ir mokinių 2017 m. gegužės 3 d. Po ja vienu metu sutilpo dviejų pradinių klasių mokiniai.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai jau ne vienerius metus visais įmanomais būdais ieško galimybių didinti rajono gyventojų norą gyventi sveikiau ir yra įsitikinę, priemonių paveikumas vaikams yra kur kas didesnis, kai jie nors minimaliai, bet prisiliečia prie to, apie ką yra kalbama. Kaip antai, diskusijos apie saulės naudą ir žalą metu, išmokti lankstyti įvairaus tipo popierines kepures, bent jomis prisidengti nuo kaitrios saulės ir prisidėti prie Lietuvos rekordo – Didžiausios lankstytinės kepurės – lankstymo.

Biuro specialistai net nepamena, kad būtų skaitę sausas teorines paskaitas apie rankų higieną, nors,  priešingai, rankų ir asmens higienai skiria didelį dėmesį, tačiau visada tai daro praktinių užsiėmimų metu: „sėja mikrobus“, Inspektoriaus Muiliaus pagalba ieško ligų sukėlėjų, vykdo rankų plovimo penkiaminutes ir, be abejo, verda muilą. O, kad kartais pavyksta išvirti Lietuvos rekordą – didžiausią Lietuvoje muilo gabalą, nėra svarbiausia, tačiau labai smagu ir veikia motyvuojančiai. Ypač mažuosius rekordininkus.