Siekiant stiprinti bendruomenės sveikatą, Alytaus rajono sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų rajono gyventojų gyvensenos tyrimą, kurio tikslas buvo atskleisti ir įvertinti gyventojų gyvenenos ypatumus, galinčius turėti įtakos jų sveikatos būklei. Pateikiame atlikto Tyrimo išvadas.

IŠVADOS

1. Daugiau nei pusė respondentų savo sveikatos būklę apibūdina kaip vidutinę.

2. Dažniau pas gydytojus lankosi moterys (2-6 kartus per metus) nei vyrai (1-2 kartus per me-tus). Dažniausiai nustatyti sveikatos sutrikimai: padidėjęs kraujospūdis ir stuburo ligos.

3. Daugiausia Alytaus rajono gyventojų per savaitę vartoja kraujospūdį (beveik 31 proc.) ir galvos (29 proc.) bei kitus skausmus (24 proc.) mažinančius vaistus. Moterys dažniau nau-doja vaistus nei vyrai.

4. Rūkantieji ar kada nors rūkiusieji sudaro trečdalį visų respondentų, tarp kurių daugiau vyrų nei moterų. Net 64 proc. visų šiuo metu rūkančių prisipažino norintys mesti rūkyti.

5. Tyrimas atskleidė, kad Alytaus rajono gyventojų mitybos įpročiai nėra pakankamai geri –šviežias daržoves kiekvieną dieną valgo tik 38 proc., šviežius vaisius ir uogas – 27 proc. visų respondentų.

6. Grūdinių produktų vartojimas taip pat nepakankamas: ryžius ar makaronus bei košes kasdien arba beveik kasdien valgo tik apie 3 proc., tuo tarpu nevalgantys minėtų produktų sudaro apie 40 proc.

7. Dažniausiai per savaitę gyventojai vartoja mėsą ir jos gaminius. Mėsa, žuvis ir vištiena labiau mėgstami vyrų. Nė karto per savaitę žuvies nevalgo daugiau nei trečdalis visų gyventojų, vištienos – apie 13 proc., o mėsos – 8 proc. tyrimo dalyvių.

8. Maisto ruošai dažniausiai naudojamas aliejus, kurį kur kas dažniau nei kitus riebalus renkasi tiek vyrai, tiek ir moterys.

9. Rinkdamiesi maisto produktus ne visi gyventojai domisi etiketėse pateikta informacija: 16 proc. visų dalyvavusių tyrime prisipažino niekada neskaitantys ant produktų pakuočių tei-kiamos informacijos, visada skaito – beveik 13 proc. (14 proc. moterų ir apie 10 proc. vyrų).

10. Fizinio aktyvumo nauda neabejoja niekas, tačiau fiziškai aktyvūs yra vos penktadalis tiria-mųjų. Savo noru didelė gyventojų dalis mankštinasi 2-3 kartus per savaitę, tuo tarpu 22 proc. teigė nesimankštinantys, todėl kad nenorintys.

11. Daugiau nei pusė respondentų savo gyvenimo kokybę vertina vidutiniškai. Vertinant pagal lytį pastebėta, kad vyrai savo gyvenimo kokybę vertina geriau nei moterys.

Norintys sužinoti daugiau apie atliktą Tyrimą, spauskite čia.