2010 m. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu 2011–2020 metai oficialiai buvo paskelbti Pasaulio sveikatos organizacijos Saugaus eismo dekada, kuri formaliai prasidėjo 2011 m. gegužės mėnesį. Saugaus eismo dekados vizija yra saugus judėjimas visiems, kurie naudojasi pasaulio keliais. Numatoma, kad jei nebus imamasi veiksmų, dabartinis mirčių pasaulio keliuose skaičius – 1,3 mln. – 2020 m. gali išaugti iki 1,9 mln. Dekados tikslas yra stabilizuoti ir sumažinti šių mirčių skaičių visame pasaulyje.

Vienas iš šių metų Saugaus eismo dekados renginių – Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva paskelbta Trečioji Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitė – 2015 m. gegužės 4–10 d. Jos tema – vaikai ir saugus eismas keliuose. Kasdien keliuose miršta daugiau nei 500 vaikų. Tūkstančiai patiria sužalojimus. Dėl šių priežasčių šių metų Saugaus eismo savaitės šūkis – saugokime vaikų gyvybes.

Šios kampanijos metu yra renkami parašai Vaikų deklaracijai dėl saugos keliuose palaikyti. Deklaracija kartu su parašais pasibaigus Saugaus eismo savaitei bus perduota pasaulio lyderiams prašant atkreipti dėmesį į vaikų saugą keliuose ir įtraukti šios problemos sprendimus į tolesnius pasaulio vystymosi tikslus.

Vaikai ir jaunimas bus kviečiami pasirašyti deklaraciją visose rajono mokyklose. Visi norintieji taip pat išreikšti palaikymą šiai iniciatyvai kviečiami pasirašyti mokyklose arba Alytaus rajono visuomenė sveikatos biure (Naujoji g. 48, Alytus).

Vaikų deklaracija dėl saugos keliuose