Kasmet nuo 2006 m. gegužės 17 d. yra minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras savivaldybės administracijos darbuotojus pakvietė į renginį „Sužinok. Įvertink. Apsispręsk.“, kurio metu kvietė visus sužinoti ir įvertinti riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

 Įvairių administracijos skyrių darbuotojai turėjo galimybę sužinoti cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje, išsimatuoti arterinį kraujo spaudimą bei atlikti kūno sudėties analizę, kurios metu vertinamas žmogaus kūno masės indeksas, poodinių bei visceralinių riebalų, raumenų kiekis ir kiti aktualūs rodikliai, galintys padėti įvertinti grėsmes sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Be abejo, vienas iš svarbiausių renginio metu aptartų dalykų – kaip teisingai matuoti (matuotis) kraujospūdį namuose ir kiek svarbi šios ligos kontrolė bei, jeigu ji yra gydoma, kiek svarbus medikamentų vartojimo rėžimas.

Visuomenės sveikatos biuro kolektyvas tiki ir tikisi, kad drąsiai ir aktyviai dalyvavę rizikos veiksnių vertinime, neišsigandę nei adatų, nei kūno sudėties analizatorių, renginio dalyviai nesuklups ir ties trečiu renginio teiginiu – „apsispręsk“. Nors daugumos rodikliai nebuvo itin blogi ar grėsmingi, tačiau ne vienas renginio dalyvis buvo perspėtas dėl „ribinio“ kraujospūdžio ar padidėjusių kraujo lipidų kiekio. Renginio pabaigoje buvo biuro kolektyvas visiems palinkėjo apsispręsti nuo esamos akimirkos keisti gyvenimo būdą, kreiptis į gydytojus, jeigu reikia, dėl medikamentinio gydymo, pradėti gyventi taip, kad rugsėjo pabaigoje, minint Pasaulinę širdies dieną, rodikliai būtų pasikeitę tik į gerąją pusę.