Šiais metais Lietuvos medicinos darbuotojo dieną Alytaus rajono medikai minėjo Pivašiūnuose. Pivašiūnų gimnazijoje apžiūrėjo suremontuotą sveikatos kabinetą ir įrangą, o Pivašiūnų amatų centre vaišinosi dzūkiškomis bandomis. Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas medikams įteikė padėkas ir po stiklainėlį šaltalankių uogienės.

Vakar Medicinos darbuotojų dienos proga Pivašiūnų gimnazijoje buvo atidarytas vienas iš septynių atnaujintų sveikatos kabinetų. Sveikatos kabinetą pristatė Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė su darbuotomis. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais (Lazdijų rajono, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biurais, Kalvarijos savivaldybės administracija) baigia įgyvendinti projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas Lazdijų rajono, Druskininkų, Alytaus rajono ir Kalvarijos savivaldybėse“, pagal kurį ir buvo  atnaujinti bei aprūpinti veiklai reikalingomis priemonėmis septyni Alytaus rajono ugdymo įstaigose (visose gimnazijose bei Simno žemės ūkio mokykloje) esantys visuomenės sveikatos priežiūros kabinetai.

Projekto įgyvendinimui skirta 249 687,74 Eur. Alytaus rajonui – 45 837,45 Eur.

Keturiuose sveikatos kabinetuose buvo atlikti remonto darbai, visi septyni aprūpinti baldais, biuro įranga, sveikatos rizikos veiksnių vertinimo priemonėmis: kraujospūdžio aparatais, svarstyklėmis, regėjimo aštrumo lentelėmis, taip pat sveikatos mokymo priemonėmis, kurios sveikatos mokymo procesą padarys patrauklesnį, įdomesnį ir labiau prieinamą. Biuro kolektyvas ypač džiaugiasi prietaisais, kurie skirti aplinkos rizikos veiksnių vertinimui. Įgyvendinant projektą buvo įsigytas triukšmomatis, CO2 analizatorius, apšvietimo ir drėgmės matuokliai.

Medikus ir rajono merą ypač sudomino sveikatos ugdymo priemonės. Meras A. Vrubliauskas išbandė antsvorį imituojančią liemenę – priemonę, kuri padeda suvokti, kiek gyvenimo kokybę mažina papildomi kilogramai. Beveik visi atliko kūno sudėties analizę, kurios metu turėjo galimybę sužinoti, kiek jų bendro kūno svorio tenka riebalams, tiek vidiniams, tiek ir išoriniams, raumenims, kaulams.

Iš Pivašiūnų gimnazijos Medicinos darbuotojų dienos minėjimas persikėlė į amatų centrą. Meras A. Vrubliauskas, pasveikinęs rajono medikus, pažymėjo, kad sveika gyvensena, sveikatinimas yra labai svarbu. „Dėkoju už gerą, tikrą, reikalingą darbą.  Į medikus dedamos didelės viltys ir lūkesčiai. Linkiu, kad jums visada užtektų stiprybės ir jėgų. Visą save atiduodate ir aukojate dėl kitų. Džiaugiuosi, kad tą sugebate. Nors esame kaimiška savivaldybė, bet turime gerus rezultatus, esame ambicingi ir mums sekasi“, – sakė meras A. Vrubliauskas.

Alytaus rajono savivaldybės tarybos narys, gydytojas Antanas Damkus padėkojo merui už tradiciją sukviesti rajono medikus ir paminėti jų profesinę dieną. „Teko būti liudininku atidarant visuomenės sveikatos kabinetą Pivašiūnų gimnazijoje. Visuomenės sveikata turėtų griežti pirmuoju smuiku. Kartais tenka ir nusivilti savo profesija. Atrodo, kad padarei viską, kas priklauso, bet nepavyko. Tačiau eini prie kito ligonio su viltimi, kad padėsi, ir kai pamatai šypseną ir dėkingumą ligonio akyse, supranti, kad ne veltui dirbi“, – sakė A. Damkus ir palinkėjo kolegoms ištvermės, sveikatos ir kantrybės.

Alytaus rajono pirminės sveiktos priežiūros centro (PSPC) direktorius Gediminas Krasauskas pasidžiaugė, kad suremontuota Simno ambulatorija, o kitais metais planuojama tvarkyti Miroslavo ambulatoriją, kuri netrukus taps Alytaus rajono PSPC dalimi.

Meras A. Vrubliauskas Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga padėkomis apdovanojo Iloną Ališauskaitę, PSPC Daugų ambulatorijos šeimos gydytoją, už profesionalų darbą, atidumą ir nuoširdumą gydant Alytaus rajono gyventojus, Editą Jankauskienę, PSPC vyr. slaugos administratorę už profesionalų darbą, rūpestingumą ir nuoširdžią pagalbą Alytaus rajono gyventojams, Aldoną Mažeikienę, Greitosios medicinos pagalbos stoties skubios medicinos pagalbos slaugos specialistę, už ilgametį nepriekaištingą darbą teikiant būtinąją medicinos pagalbą Alytaus rajono ir miesto gyventojams, Jolantą Jakubauskienę, Visuomenės sveikatos biuro specialistę, už gerą darbą ir rūpestingumą Alytaus rajono gyventojais, ugdant jų sveikos gyvensenos įpročius