Suprasdami, kaip siekiant keisti gyvenimo būdą, kartais pritrūksta valios pastangų, ryžto ir ilgalaikės motyvacijos Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras kovo pradžioje moteris pakvietė kartu spręsti antsvorio problemas ir pradėjo akciją „Prisimink išleistuvių suknelę…“ .

Mokyklos išleistuvių suknelė – bene pirmoji moters gyvenime suknelė, kuri išlieka atmintyje. Daugelis moterų pripažįsta, kad šias sukneles saugo, brangina. Akcijos tikslu nėra apsirengti, įsisprausti į išleistuvių sukneles, akcijos tikslas – prisiminus vieną iš tikriausiai daugumai gražiausių ir jautriausių dienų, kilti į asmeninių pokyčių kelią.

Akcijoje panoro dalyvauti daugiau nei pusšimtis moterų, tačiau pilotinėje akcijoje, kaip ir buvo planuota, buvo pakviesta dalyvauti 11 moterų.

Praėjo daugiau nei du mėnesiai nuo dienos, kuomet moterys nutarė su specialistų pagalba keisti gyvenimo būdą, todėl atėjo laikas pirmai pokyčių peržiūrai, dalyvėms buvo atlikta kūno sudėties analizė ir rodikliai palyginti su buvusiais prieš akciją.

Pirmieji rezultatai nustebino, gal net viršijo lūkesčius. Visų dalyvių rodikliai „pajudėję“ į gerąją pusę. Mažiausiai kūno svorį pavyko sumažinti 1,5 kilogramo, kelios moterys gali džiaugtis palengvėjusios 3–4 kilogramais. Kadangi visos moterys yra pradėjusios reguliariai sportuoti, tad nieko keisto, kad analizės duomenys rodo, jog po truputį mažėja riebalų kiekis ir didėja raumenų masė. Kadangi pagrindinis akcijos tikslas – svorį mažinti be drastiškų priemonių, lėtai, tačiau ilgam, tad pokyčiai įvertinti teigiamai.

Iki šiol daugiausiai dėmesio dalyvės skiria savo mitybos koregavimui ir labiausiai įsiklauso dietologės patarimus. Vedami mitybos dienoraščiai, jie aptariami ir koreguojami susitikimų su gydytoja metu, dėliojami individualūs mitybos planai.

Kaip jau minėta aukščiau, moterys lieja prakaitą ir sporto salėse. Džiugina tai, kad didžioji dalis akcijos dalyvių ieško papildomų galimybių didinti fizinį aktyvumą ir sporto bei treniruoklių salėse savo iniciatyva lankosi net gi dažniau nei planuota.

Turintys antsvorio kūno svorį dažnai bando mažinti įvairiausiomis dietomis, radikaliais sprendimais, nors dažniausiai tereikia sureguliuoti mitybą ir padidinti fizinį aktyvumą. Atrodo paprasta, tačiau iš tiesų tai reikalauja didelių valios pastangų, ilgalaikės motyvacijos ir palaikymo, nes nors ir kalbama tik apie dviejų gyvenimo ingredientų  – mitybos ir fizinio aktyvumo – pokyčius, tačiau iš esmės tai viso gyvenimo būdo pasikeitimas.

Akcijos dalyvės neslėpė, jog kartais dar labai sunku „daryti apylanką  pro šaldytuvą“ ir atsilaikyti pagundai pavalgyti gausiau nei rekomenduota dietologės, todėl į pagalbą kovoje su pagundomis bei motyvacijos stiprinimui jau pirmomis gegužės dienomis įsijungs psichologė. Moterys dalyvaus grupiniuose užsiėmimuose – konsultacijose, kuriose ieškos būdų, kaip palaikyti motyvaciją ir rasti valios pastangų ne tik mažinti kūno svorį ir, svarbiausia, išsilaikyti pokyčių kelyje.