Daugelio specialistų nuomone, sveikos ir saugios gyvensenos pagrindai formuojasi ankstyvoje vaikystėje, kuomet vaikas, augdamas šeimoje, perima tėvų gyvenimo būdą bei požiūrį į tam tikrus dalykus. Be galo svarbu ugdyti teigiamą požiūrį į sveikatą ir jos puoselėjimą.

Kaip ir kiekvienais metais, visuomenės sveikatos specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose,  analizuoja vaikų sveikatos pažymėjimo duomenis, kuriuos susisteminus teikia Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Parengta vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė padeda kryptingai planuoti ir įgyvendinti sveikatos priežiūrą mokyklose, organizuoti ir įgyvendinti priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika.

Išanalizavus vaikų pristatytus sveikatos pažymėjimus, paaiškėjo, kad  2017–2018 mokslo metų pradžioje laiku sveikatą pasitikrino beveik visi, t. y. 1550 Alytaus bendrojo lavinimo mokyklose besimokantys moksleiviai, tai sudarė 99,6 proc. visų rajono moksleivių. Toks rezultatas džiugina, nes tai geriausias pasiekimas per aštuonerius metus. Visiškai sveikų moksleivių dalis nėra tokia didelė, kokios norėtųsi, t. y. 58,9 proc. visų pasitikrinusiųjų sveikatą mokyklinio amžiaus vaikų. Tai 4 proc. daugiau nei 2016 m. Likusioji moksleivių dalis (41,1 proc.) turėjo tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Vyraujantys Alytaus rajono moksleivių sveikatos sutrikimai išliko tokie pat, kaip ir ankstesniais metais. Tai regos ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimai, kurie sudaro kiek daugiau nei 60 proc. visų sveikatos problemų.

Daugiau sveikatos duomenų rasite ČIA