Kad rankos yra plaunamos prieš valgį, pasinaudojus tualetu, grįžus iš lauko, pabendravus su sergančiu žmogumi, ir visada, kai tik jos yra nešvarios, žino kiekvienas, tačiau, kodėl šis savaime suprantamas asmens higienos įgūdis nėra visiems įprastas, sunku paaiškinti.

Žinodami, kad kalbėti apie rankų plovimą, nestiprinant praktinių įgūdžių yra nepakankama, Alytaus rajono savivaldybės sveikatos biuro darbuotojai nuolat ieško novatoriškų priemonių bei metodų rankų higienos įgūdžiams stiprinti, ypač vaikų kolektyvuose: auginamos baterijų kultūros, kuriami personažai ir herojai, vyksta rankų plovimo penkiaminutės, „švaros mikroskopijos“.

Muilas – pagrindinė rankų plovimo priemonė.  Muilo reikšmė kovoje su infekcijomis – nenuneigiama, tačiau, kaip atsiranda muilas, kaip vyksta muilinimo procesas žino ne visi.

Kovo 15 d. Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos bendruomene, siekdami skatinti visuomenę užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui, didinant rankų higienos įgūdžius, diskutuos apie muilo naudą, muilo radimosi istoriją, virs muilą bei sieks Lietuvos rekordo – išvirti didžiausią muilo gabalą.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija