Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras jau ketvirtąjį kartą Vasario 16-ąją pasitiko drauge su Butrimonių gyventojais mosuodami šiaurietiško ėjimo lazdomis. Kaip ir kasmet į šią šventę susirinko gausus būrys entuziastų, kurie panaro šį garbų jubiliejų paminėti kartu.

Viso renginio metu netrūko patriotinių dainų, iškilmingos nuotaikos ir gerų emocijų. Vyko ir gražia tradicija jau spėjęs tapti šiaurietiško ėjimo žygis partizanų keliais. Prisijungti prie žygio buvo raginami visi: ir jau ne kartą išbandę šiaurietiško ėjimo lazdas, ir dar nebandžiusieji, pirmą kartą ketinę išmėginti šį unikalų ėjimo būdą. Šios atrakcijos „naujokams“ pagelbėjo visuomenės sveikatos biuro specialistai, kurie padėjo išsirinkti tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas bei konsultavo ėjimo technikos klausimais.

Paminėti tuometį ir prieš tai buvusius žygius pasirenkamas vis kitas kelionės maršrutas, kuris siejasi su Lietuvos partizanų išgyvenimais. Praėjusiais metais žygio metu buvo aplankytas Alytaus rajono Punios seniūnijos Aleksandravos kaime, Dzūkų rinktinės Margio grupės štabo partizanų žūties vieta. Šiemet žygeiviai patraukė link Olendernės kaimo, kur aplankė partizanų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago ir Juozo Lukšos – Daumanto slaptavietę, išgirdo vietinių gyventojų prisiminimus apie tuometinius įvykius, o visi norintys galėjo apžiūrėti ir apsilankyti iki šių dienų išlikusiame bunkeryje.

Visi trasą įveikę dalyviai buvo pakviesti sušilti bei pabendrauti prie liepsnojančio laužo, pasivaišinti karšta arbata ir pasistiprinti sriuba. Neužmiršome apdovanoti ir sportiškiausių bendruomenės narių.

Butrimonyse jau ne vienerius metus yra nusistovėjęs šiaurietiškojo ėjimo entuziastų būrelis, kurie renkasi kiekvieną pirmadienį nuo vėlyvo rudens iki pat vasaros. Visi reguliariai vaikščiojantys buvo apdovanoti specialiais prizais, o aktyviausi – nominacijomis ir padėkomis. Norinčius pamankštinti protus visuomenės sveikatos biuro direktorė, Dalia Kitavičienė, kvietė sudalyvauti žaidime „Tap ir Ne“.