Proto mankšta. Atminties lavinimas. Sveikas senėjimas. Frazės girdėtos, tačiau jų esmė ne visada žinoma. Kaip treniruoti kūną dauguma žino, tačiau, kad protui, gerai psichikos sveikatai taip pat reikalinga priežiūra, treniruotės ir lavinimo užsiėmimai susimąsto tikrai ne kiekvienas.

Kaip gi treniruoti protą? Viena iš galimybių – proto mankšta, dar vadinama neurobika, skirta smegenų veiklos gerinimui. Neurobika (angl. neurobics iš lot. neuro ir angl. aerobic) – smegenų „aerobika“. Šią protinę gimnastiką sukūrė du amerikiečiai – neurobiologas Lorensas Kacas ir rašytojas Menningas Rubinas. Neurobika – tai reguliariai atliekami multisensoriniai pratimai, kuriais stimuliuojamos ir aktyvinamos įvairios smegenų pusrutulių sritys. Pratimų tikslas – įtraukti kuo daugiau jutimų, koncentruoti dėmesį į pojūčius ir juos lavinti

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, suprasdamas, kad ne visos naujovės greitai ir lengvai prigyja, proto treniruotėms paskatinti pasikvietė „Galvotas morkas“ – personažus, kurios jau antrus metus socialinio tinklo erdvėje kviečia pasidomėti proto treniruotėmis, pasirūpinti atminties, pojūčių išsaugojimo galimybėmis.

Kiekvieną savaitę „Galvotos morkos“ pateikia vis naujas logines ar atidumo reikalaujančias užduotis ir kviečia galvas „sukti“ kartu. Šias užduotis galima atlikti bet kur ir bet kada: namie, pakeliui į darbą, per pietų pertrauką ir t. t. Pastebima, kad antrus metus „Galvotų morkų“ publikuotos užduotys sulaukia vis daugiau susidomėjusiųjų, kurių noras įveikti pateiktas užduotis neretai tampa penktadieniniu įpročiu. Džiugu ir tai, kad pradžioje dalyvius skaičiavome šimtais, o dabar jau tūkstančiais.

Norisi prisijungti? Mielai kviečiame užsukti į Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „facebook“ paskyrą. Kiekvieną penktadienį čia Jūsų laukia vis nauja „Galvotų morkų“ užduotis priverčianti „palaužyti“ galvą.

Kadangi „Galvotos morkosׅ“ jaučiasi išaugusios vystyklus, todėl po didžiųjų pavasario švenčių savo gerbėjus pakvies į naujus, kur kas sudėtingesnius iššūkius.