Vasaros pradžioje Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras norinčius atsikratyti ne tik nereikalingų kilogramų, bet ir pradėti gyventi sveikiau, pakvietė prisijungti prie akcijos „Kilogramus tirpdykime drauge“.
Tereikėjo suburti bent penkių norinčiųjų žengti pokyčių keliu grupelę bei suderinti susitikimo laiką ir vietą. Jau pirmomis registracijos dienomis bendruomenių, pavienių grupelių, norinčiųjų gyventi sveikiau buvo užsiregistravę daugiau nei dešimt, džiugina ir tai, kad jau dabar, net neaplankius visų ketinimus turinčiųjų, realiems pokyčiams ryžosi ne viena dešimtis moterų.
Dažnai spaudoje minimi „stebuklingi“ lieknėjimo atvejai tiesiog atima žada. Svarbu suprasti – stebuklų nebūna, viską lemia ryžtas keistis ir darbas tame pokyčių kelyje. Pagrindinė akcijos mintis – be radikalių pokyčių, palengva, tačiau ryžtingai ir ilgam. Pirmųjų susitikimų metu akcijos dalyviams buvo atlikta kūno sudėties analizė bei aptarti analizės duomenys.
Mitybos specialistai teigia, kad pirmas žingsnis svorio mažino link – sveikesnė mityba. Deja, ją keisti nelengva, dažniausiai dėl valios arba žinių trūkumo. Įprasti maitintis sveikiau gali prireikti nemažai laiko. Visiems pasiryžusiems keistis buvo pristatyti dviejų savaičių mitybos planai bei mitybos dienoraščiai (savikontrolės galimybės), aptarti tinkamai ruošto maisto gamybos būdai, maisto racionas, valgymo dažnumas ir kiti su mityba susiję klausimai. Rudenį, žengusiųjų pirmąjį žingsnį, lauks ir antrasis – dietologo konsultacijos.
Ne paslaptis – norint atsikratyti nereikalingų kilogramų privalu derinti ne tik mitybą, bet ir sportą. Akcijos metu visuomenės sveikatos stiprinimo specialistai pademonstravo galimus fizinio aktyvumo būdus lauko ir namų sąlygomis, bei pakvietė rudenį prisijungti prie devintojo fizinio aktyvumo sezono.
Norite prisijungti? Dar ne vėlu. Suburkite bent 5 bendraminčius ir mes atvyksime Jums padėti. Atliksime kūno sudėties analizę, kurios metu sužinosite kūno riebalų, raumenų, kaulų masę, vidinių riebalų lygį, bendrą vandens kiekį organizme bei metabolinį amžių. Pasiūlysime dietologo paruoštą dviejų savaičių mitybos planą, mitybos keitimo patarimus, pristatysime sveikesnio gaminimo būdus ir žinoma reguliariai sugrįšime įvertinti Jūsų pokyčių.
Skambinkite tel. (8 315) 21 438 arba rašykite el. p. info@alytausrajonovsb.lt ir mes pas Jus atvyksime.