Vaikų dantų padengimas silantinėmis medžiagomis – nemokama priemonė, padedanti užtikrinti vaikų dantų sveikatą. Vertinant kasmetes ataskaitas apie dantų padengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą gavusius vaikus, paaiškėdavo, kad šia paslauga didelė dalis vaikų nepasinaudoja.
Nors ši paslauga priskiriama asmens sveikatos priežiūros įstaigų kompetencijai, tačiau savivaldybės biudžetinė įstaiga Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis ir mokyklomis, jau penkerius metus prisideda prie šios programos vykdymo ir vykdo akciją „Silantams draugiškiausia klasė“.
Priemonė, kurios metu informacijos srautas pasiekia visus: vaikus, mokytojus, tėvus, pasirodė veiksminga. Jau pirmaisiais akcijos vykdymo metais įvyko tai, ką buvo sunku prognozuoti. Vaikų, kuriems silantinėmis medžiagomis buvo padengti dantukai padaugėjo trigubai. Antrais ir trečiais metais vykdyta akcija įnešė stabilumo – nemokama programa pasinaudojo virš trisdešimt procentų savivaldybės tikslinės grupės vaikų. Paskutinių dvejų metų rezultatai rodo vaikų, kuriems krūminiai dantukai padengiami silantinėmis medžiagomis dar daugiau.
Pasibaigusiais mokslo metais savivaldybės ugdymo įstaigose pirmokų „klasės-šimtukininkės“, kuriose silantinėmis medžiagomis padengti visų mokinukų dantys, sulaukė didesnio dėmesio, nes pagirdamas bei paskatindamas ir toliau rūpintis savo dantukais, pirmokus aplankė savivaldybės tarybos narys Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Mindaugas Aldonis bei buvusi visuomenės sveikatos biuro direktorė ir akcijos iniciatorės, o dabar mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.
Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad Lietuvoje vaikams nuo 6 iki 14 metų krūminių dantų dengimas silantinėmis medžiagomis – nemokamas, išlaidos yra kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro informacija