Vasara – dažniausiai atostogų ir poilsio metas. Vis dėlto dauguma žmonių nemoka tinkamai atsipalaiduoti ir po atostogų grįžta į darbus nepailsėję. Ne paslaptis, kad poilsis būtinas kiekvienam, tad kaip išmokti kokybiškai pailsėti, negalvoti apie darbus, sumažinti stresą ir atsipalaiduoti? Alytaus rajono savavaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai siūlo pakeisti veiklos pobūdį ir kviečia paįvairinti savo laisvalaikį žaidžiant strateginius žaidimus bei išbandyti – kinų šaškes.

Strateginiai žaidimai turi teigiamos įtakos protinei ir emocinei sveikatai.  Pastebėta, kad žaidžiant sumažinamas streso jausmas, aktyvinama smegenų veikla, atsipalaiduojama, lavinami kūrybiniai gebėjimai, patiriamos teigiamos emocijos.

Kinų šaškės, tai strateginis stalo žaidimas, skirtas vaikams bei suaugusiems, kurio pagrindinis bruožas – šešiakampės žvaigždžės formos lenta. Šį žaidimą galima žaisti ne tik kaip stalo žaidimą (viduje), tačiau ir lauke su specialiai padidinta Kinų šaškių lenta.

Žaidimo tikslas – pasirinkus tinkamą taktiką išvesti savo šaškes į priešininko „namą“. Pavasarį šį žaidimą išbandė didžioji dalis Alytaus rajono ugdymo įstaigų moksleivių, kur šis žaidimas sulaukė itin didelio susidomėjimo.

Pozityvios emocijos teigiamai veikia žmogaus sveikatą, tad pats laikas sukviesti bendruomenės narius, registruotis ir smagiai praleisti laiką žaidžiant Kinų šaškes. Prastu oru šį žaidimą rekomenduojama žaisti patalpose, o esant geram – lauke ir rinktis Kinų šaškes su didžiąją lenta.

Norinčiųjų išmokti žaisti registracija vyksta telefonu 8 315 21438 arba elektroniniu paštu info@alytausrajonovsb.lt.