Siekiant užtikrinti gyventojų sveikatos saugą kasmet, maudymosi sezono metu Alytaus rajone stebimos ir vertinamos Daugų, Giluičio ir Ilgio ežerų maudyklos, tiriamas vanduo ir paplūdimių smėlis. Gegužės ir birželio mėnesiais atlikti tyrimai rodo, kad visos stebimos rajono maudyklos maudynėms ir poilsiui tinkamos.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai perspėja, kad besimaudantiems vandenyje, užterštame mikroorganizmais, tokiais kaip žarniniai enterokokai ar žarninės lazdelės, galima susirgti odos infekcijomis, nurijus tokio vandens yra rizika susirgti virškinamojo trakto infekcinėmis ligomis (gastroenteritu). Kitos galimos infekcijų vietos – akys, ausys, nosies ertmė, viršutiniai kvėpavimo takai.
Apvaliosios kirmėles, „įsikūrusios“ žmogaus organizme, gali jį nualinti, sukeldamos visą eilę negalavimų. Žmonės šiomis kirmėlėmis dažniausiai užsikrečia valgydami netinkamai nuplautus vaisius ir daržoves, uogas, per nešvarias rankas, užkrėstą atvirų vandens telkinių vandenį, vaikai dažnai užsikrečia žaisdami kirmėlių kiaušinėlių gausiose smėlio dėžėse ar paplūdimių smėlyje.
Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajono savivaldybėje“, pradėjo pirmosios pagalbos mokymų ciklą, kurių metu gyventojai kviečiami gilinti žinias, kaip teisingai suteikti pirmąją pagalbą.
Nors oras šiuo metu ir nėra pats tinkamiausias maudynėms, tačiau pirmoji išvyka į Pivašiūnų Ilgio ežero maudyklą, pavyko puikiai. Į ežero pakrantę susirinko nemažas susidomėjusių gyventojų būrelis. Buvo kalbama apie saugų skęstančiojo gelbėjimą, ir praktiškai demonstruojama kaip tinkamai atlikti krūtinės ląstos paspaudimus, įpūtimus bei naudoti defibriliatorių. Kiekvienas mokymų dalyvis turėjo galimybę pabandyti atlikti pradinį gaivinimą, išbandyti Heimlicho manevrą liemenę, sutvarstyti žaizdas.
Mokymai planuojami ir kitose Alytaus rajono maudyklose, tad sekite informaciją ir iki pasimatymo ežero pakrantėje.