Kaip žinia, fizinis aktyvumas – tai įvairus judėjimas, dėl kurio poveikio padidėja širdies susitraukimų dažnis, tankėja kvėpavimas, suaktyvėja kraujotaka ir vyksta kai kurie kiti fiziologiniai organizmo pokyčiai. Sporto terminų žodyne šis apibrėžimas aiškinamas kaip: „Bet kokia žmogaus kūno judėjimo išraiška, sukelianti didesnę medžiagų apykaitą: pratybos, pasirengimas varžyboms, namų, ūkio darbai, laisvalaikio veikla, kuriai reikia fizinių pastangų“.

Specialistai teigia, kad norint pagerinti širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų būklę, raumenų pajėgumą, kaulinio audinio tankį bei tvirtumą, medžiagų apykaitos fiziologinius rodiklius, mažinti stresą, nerimą, depresiją, galimybę nutukti ar turėti antsvorį, gerinti gyvenimo kokybę bei darbo rezultatus, rekomenduojama: mažiausiai 60 minučių kasdien vidutinio ar didesnio intensyvumo fizinė veikla, ištvermę lavinanti veikla, koordinacijos ir pusiausvyros užsiėmimai.

Atminkite:

  • kad jūsų pasirinkta fizinė veikla yra geriau nei jokios veiklos (fizinis pasyvumas);
  • padidinus fizinės veiklos intensyvumą, dažnumą ar trukmę, didėja ir nauda žmogaus sveikatai;
  • judėjimo teikiama nauda sveikatai yra daug kartų didesnė negu galima sveikatos sutrikimų, traumų rizika.

Svarbiausia pasirinkti tokią fizinę veiklą, kuri teiktų malonumą kūnui ir padėtų atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių. Gera nuotaika, aktyvi mankšta, buteliukas vandens ir draugiška kaimynė – visa tai, ko reikia dienos pabaigai.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras šį rudenį, kaip ir kasmet, rūpindamasis rajono gyventojų sveikata ir emocine būkle kviečia niūrias rudens dienas leisti sportuojant. Nuo rugsėjo vidurio šiuo pasiūlymu jau pasinaudojo aktyvios Daugų ir Krokialaukio bendruomenės, o nuo spalio 1-osios į sporto entuziastų būrį jungiasi ir Kumečių kaimo bendruomenė.

Sulaukęs didelio susidomėjimo, šiemet fizinio aktyvumo sezonas prasidėjo kiek anksčiau nei įprastai. Laukiame visų norinčių, todėl paskubėkite prisijungti prie sportuojančių būrio. Pasirinkta diena ir laikas – jūsų, priemonės (mankštos kilimėliai, kamuoliai, lazdos, gumos, svareliai) – mūsų. Surinkite norinčių dalyvauti sąrašą, siųskite jį info@alytausrajonovsb.lt ir pažadame judėti kartu su Jumis.

Nepatinka grupinės treniruotės? Mieliau laiką leidžiate gamtoje? Ne bėda! Siūlome išbandyti šiaurietiško ėjimo lazdas.

Gal dar negirdėjote, kad ėjimas naudojant šiaurietiško ėjimo lazdas labai naudingas sveikatai, nes „dirba“ net 90 procentų kūno raumenų. Neturite lazdų? Galite kreiptis į mus (8 315) 21438, ir mes ne tik pamokysime teisingo ėjimo paslapčių, bet ir paskolinsime lazdas. Būkite aktyvūs ir sveiki.