Daugelis esame girdėję apie galimas naujas pandemijas, tačiau tikrai nesiruošėme ir nesitikėjome tokio masto problemos, kurią sukėlė COVID-19 virusas.  Visuomenei apsaugoti  imtasi griežčiausių priemonių: tokių kaip nuolatinis asmens apsaugos priemonių naudojimas, socialinio atstumo laikymasis, nuotolinis darbas ar mokslas, neformalusis švietimas, karantinas, draudžiamas judėjimas tarp savivaldybių ir kt. Tikrai nenuostabu, kad šiuo periodu sumažėjo suaugusiųjų ir vaikų  fizinis aktyvumas. Tie, kurie aktyviai mankštinosi anksčiau, pakitusioje situacijoje turėjo nutraukti savo aktyvias treniruotes sporto salėje ir tik stipriai motyvuoti ryžosi sportuoti namų sąlygomis. Šiomis dienomis gausiai iškritęs sniegas paralyžiavo kelius, šaligatvius, o ką jau kalbėti apie parkus, užgriuvusius medžius, dėl kurių keliamos grėsmės tapo nesaugu sportuoti ir gamtoje.

Kaip žinia, fizinis aktyvumas mums labai svarbus, gal ir per drąsu jį būtų lyginti su vandens, maisto ar oro poreikiu, tačiau gyvenant pasyviai, geros sveikatos užtikrinti nepavyks. Daugelis sportuojančių žmonių turi savaitės rėžimą: planuoja dienas ir laiką, kurį paskirs kūno ir sveikatos puoselėjimui. Tačiau ką daryti pandemijos laikotarpiu kai visi susibūrimai draudžiami, o sportui namuose pritrūksta noro? Neretai tokiu atveju atsiranda „svarbesnių“ reikalų, kad tik išsisuktume nuo priverstinio kūno mankštinimo. Specialistai rekomenduoja pasiskirti nuolatinę dieną ir valandą, kuriai atėjus metami visi neatlikti darbai į šoną ir bent vieną valandą aktyviai sportuoti namuose. Planavimas yra būtinas pasiryžimui užsiimti fiziniu aktyvumu savarankiškai, nes save  kontroliuoti turėsite patys.

Jei taikant šį metodą pasyvumas mankštai neišnyksta, siūlome prisijungti prie Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomų nuotolinių treniruočių, kuriose gali dalyvauti bet kuris rajono gyventojas. Užtikriname, kad komandoje sportuoti daug efektyviau ir lengviau. Viskas ką reikia padaryti, tai reikiamu laiku prisijungti naudojant mūsų atsiųstą nuorodą per ZOOM programėlę. Į nuotolines mankštas jau prisijungė Daugų, Krokialaukio, Miroslavo, Kumečių bendruomenės. Nedvejokite – laukiame prisijungiant. Rašykite mums el. paštu info@alytausrajonovsb.lt  ir registruokitės.

Jei nežavi mintis mankštintis grupėje, nepraraskite vilties būti aktyviems – vaikščiokite. Rašykite ar skambinkite (8 315) 21438 mums ir mes paskolinsime jums šiaurietiško ėjimo lazdas arba žingsniamačius, kurių pagalba ūpas judėti pakils kaipmat. Laukiame jūsų pageidavimų, būkite aktyvūs ir sveiki!

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras