Niekas nepaneigs, kad sveikata ir psichikos sveikata yra tiesiogiai susijusios.  Visa tai tik dar labiau sustiprino karantinas, pakeitęs įprastą gyvenimą iš esmės. Gyventojų apklausa parodė, kad karantino metu neigiamos psichologinės būsenos išlieka žymiai aukštesnės, nei buvo iki karantino paskelbimo. Kas šeštas apklaustasis nurodė, kad koronaviruso epidemija jau turėjo neigiamos įtakos jų psichologinei būsenai. Žmonės dažniau nei įprastai juto bejėgiškumą, emocinius sunkumus ar net  patyrė krizes.

Įrodyta, kad užsitęsęs  nerimas ar nežinomybė neigiamai veikia ir imuninę sistemą, tad žmogus tampa pažeidžiamas ne tik emociškai, tačiau ir fiziškai. Tad jei pajutote, kad vienas negalite susidoroti su užplūdusiais sunkumais, nebijokite to išsakyti savo artimiesiems arba kreipkitės į specialistus.  Primename, kad Alytaus rajono visuomenės sveikatos biure yra teikiamos nemokamos psichologo konsultacijos, kurioms užsiregistruoti galite telefonu (8 315) 21 438.

Siekiant skatinti pozityvų požiūrį, prablaškyti niūras nuotaikas ir  net mažinti vienišumą šiuo nelengvu laikotarpiu Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai vėl kviečia jungtis į kūrybines-edukacines veiklas. Šį kartą kviečiame piešti ant tekstilės. Psichologai tikina, kad piešimas labai atpalaiduoja, o spalvų pasirinkimas daug pasako apie kūrėjo charakterį ir vyraujančias emocijas.

Tad raskite laiko sau: registruokitės vieni ar kartu su šeimos nariais ir jau kovo 12 d. dalyvaukite užsiėmime.

Daugiau informacijos (tel. (8 315) 21 438, el. p. info@alytausrajonovsb.lt). Dalyvių skaičius ribotas. Visus užsiregistravusius aprūpinsime reikalingomis priemonėmis.