Jau metus besitęsianti pandeminė situacija gerokai pakoregavo kasdienę žmonių rutiną.
Sėslesnis gyvenimo būdas, sumažėjęs fizinis aktyvumas ir pakitę mitybos įpročiai jau dabar kelia nerimą sveikatos specialistams, kurie pastebi augančius ne tik suaugusiųjų bet ir vaikų, turinčių ansvorį skaičius.
 
Sveika mityba neatsiejama nuo geros savijautos, tačiau kartais ieškant sveikesnių produktų pritrūksta ne tik žinių, bet ir įgūdžių. Juk sunku nesusipainioti tarp gausybės specialistų ar tiesiog gerai žinomų žmonių žarstomų patarimų bei gerųjų pavyzdžių ką, kada ir kiek dėti į savo lėkštę, kad savijauta būtų gera. Tačiau tenka pripažinti, kad neretai jie ne tik prieštarauja vieni kitiems, tačiau paneigia ir mokslu grįstas tiesas.
 
Siekiant keisti ne itin gerus mitybos įpročius reiktų įsidėmėti, kad be tinkamų maisto produktų pasirinkimo, labai svarbi ir reguliaraus bei lėto valgymo kultūra. Idealu jei vaizdas lėkštėje ne tik patrauklus akiai, bet ir palankus sveikatai.
 
Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras sveikos mitybos skatinimui ir pokyčiams šioje srityje skiria itin daug dėmesio. Pagrindinė kryptis – praktiniai patarimai, maisto gamybos užsiėmimai, degustacijos, kurių deja jau kurį laiką organizuoti nebuvo galimybės dėl karantino suvaržymų. Radome išeitį – gaminti kviečiame nuotoliniu būdu.
Visiems norintiems dalyvauti sveiko maisto gamybos edukaciniame užsiėmime, tereikia registruotis tel. 8 315 12438 arba el. paštu info@alytausrajonovsb.lt. Visus iš anksto užsiregistravusius aprūpinsime ir gamybai reikiamais maisto produktais. Dalyvių skaičius ribotas, tad ilgai nedelskite ir registruokitės jau šiandien❗
 
Užsiėmimą vykdys profesionalus virtuvės šefas daugeliui Alytaus rajono gyventojų geriau pažįstamas kaip „Šefas ant ratų“ ne kartą lankęsis mūsų rajone.
 
Edukacija finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Projekto Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-11-0004 „Sveikos gyvensenos skatinimas Alytaus rajono savivaldybėje“.