Artėjant vienoms gražiausių metų švenčių, Velykoms, šiek tiek informacijos apie kiaušinius ir KONKURSAS
 
Kiaušinis – tai aukštos maistinės vertės produktas, nes jame yra visos nepakeičiamos amino rūgštys, tos, kurių negamina mūsų organizmas ir kurios yra labai svarbios pilnavertei baltymų gamybai organizme, taip pat gausu B grupės vitaminų: B5, B7, B9 ir B12 (šie vitaminai labai svarbūs optimaliai smegenų funkcijai palaikyti, nervinės veiklos stabilumui užtikrinti), vitamino A (svarbaus komponento mūsų akims ir regėjimui), vitamino D (užtikrinančio imuninės sistemos, žarnyno sveikatą, kaulų/dantų tvirtumą, svarbaus kalcio pasisavinimui iš žarnyno), antioksidantų luteino ir zeaksantino (itin svarbių regėjimui). Taip pat gausu mineralų: seleno, fosforo, cinko, geležies, kalcio.
 
 
Na, o kiaušiniai nuo seno siejami su gyvybe, atgimimu ir pavasariu.
Niekas tiksliai nežino, kada atsirado kiaušinių dažymo tradicija, tačiau tai greičiausiai įvyko dar viduramžiais.
 
Vienas ankstyviausių įrašų apie velykinius kiaušinius yra išlikęs iš 1290 metų užrašų, kai Anglijos karalius Eduardas I įsakė nuspalvinti 450 kiaušinių ir išdalinti juos giminaičiams. Nuo tų laikų kiaušiniai dažomi ir marginami įvairiausiais būdais ir priemonėmis: augalais ir jų nuovirais, vašku, naudojami net šilko kaklaraiščiai….
 
Kviečame ir Jus pasidalinti savo marginamų kiaušinių nuotraukomis ir trumpu aprašymu mūsų facebook paskyroje: https://www.facebook.com/alytausrajonovsb.lt
 
Balsuokite ir pretenduokite laimėti vieną iš 5 biuro įsteigtų prizų❗
Sėkmės.