Neretam žmogui žinoma burnos higienos įgūdžių svarba. Dažnai jaučiant iš burnos sklindantį nemalonų kvapą, net nesusimąstoma, kad tai gali būti apydančio audinių (periodonto) ar dantenų uždegiminė liga (gingivitas). Kaip žinia, dantų šepetėlis ne visuomet pašalina visas apnašas nuo dantų paviršiaus, todėl tik profesionali burnos ertmės higiena – efektyviausiai saugo sveikus dantis ir dantenas nuo įvairių susirgimų.
 
Reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną rekomenduojama turintiems implantus, breketus, dantų protezus. Paciento asmeninė burnos higienos kokybė ir dantų akmenų kaupimosi intensyvumas nulemia atliekamų procedūrų dažnumą. Pasak gydytojų, pas profesionalų burnos higienos specialistą patariama lankytis 1-2 kartus per metus, sergant periodonto ligomis – kas 3-4 mėnesius. 
 
Profesionaliosios burnos higienos metu: pirmiausia pašalinami vadinamieji dantų akmenys, lyginami dantų šaknų paviršiai, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, atliekamos gydomųjų preparatų (pvz. fluoro) aplikacijos, kurios stiprina danties audinius ir sumažina dantų jautrumą. Pacientai konsultuojami apie asmeninę dantų higieną, turimos dantų pastos naudingumą, dantų šepetėlio ir skalavimo skysčio tinkamumą. Dantų ir dantenų ligų stabdymas, nemalonaus burnos kvapo pašalinimas, sudirgusių dantenų nuraminimas – profesionalios dantų higienos privalumas.
 
Šį pavasarį, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, norėdamas didinti Alytaus r. vaikų ir suaugusiųjų sveikatos raštingumą burnos higienos priežiūros klausimais, organizuoja teorinius-praktinius užsiėmimus: „Dantų priežiūros ABC“, kuriuos vykdo kompetetingi specialistai. Pirmieji, atnaujinti ir pagilinti turimas žinias aktyviai rinkosi Alytaus r. Radžiūnų gyventojai ir Daugų technologijos ir verslo mokyklos darbuotojai ir ugdytiniai. Taip pat, sveikatos priežiūros specialistės, norėdamos priminti dantų priežiūros svarbą Miroslavo, Pivašiūnų, Butrimonių, Daugų, Krokialaukio ir Simno ugdymo įstaigų moksleiviams, rodė ir mokė kaip taisyklingai valyti dantis (neužmirštant, kad pati svarbiausia ėduonies profilaktikos priemonė – taisyklingas, reguliarus ir nuolatinis dantų valymas, skalavimas), kaip juos prižiūrėti ištisus metus bei kada privalu apsilankyti pas odontologą.
 
Sveikatos specialistai primena, kad reguliarus lankymasis pas burnos higienistą turėtų tapti įpročiu visiems, kurie brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam organizmui. Visi Alytaus rajono gyventojai kviečiami suburti norinčiųjų atnaujinti žinias asmenų grupeles ir registruotis tel. nr. 8 (315) 21438 arba el. paštu info@alytausrajonovsb.lt.