Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras naujus metus kviečia pradėti nuo pokyčių.
 
Neretai naujus metus pradedame nuo pažadų. Dažnai tie pažadai susiję su mūsų gyvensenos pokyčiais – atsisakyti tabako ar alkoholio gaminių, sveikiau maitintis, būti fiziškai aktyvesniais ar atsikratyti nepageidaujamais kilogramais. 
 
Šiuolaikiniai gyvensenos ypatumai lemia per mažą fizinį aktyvumą, todėl ši problema aktuali visų amžiaus tarpsnių žmonėms. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad nuolatinis optimalus fizinis krūvis sumažina riziką susirgti kai kuriomis lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, pagerina bendrą savijautą, padeda palaikyti reikiamą kūno svorį ar net sumažinti nutukimą. 
 
Kad fizinis aktyvumas darytų teigiamą poveikį sveikatai, Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad suaugę asmenys kasdien turėtų užsiimti vidutinio intensyvumo fizine veikla ne mažiau kaip 60 minučių per dieną, o didelio intensyvumo aktyvumo fizine veikla – iki 30 minučių per dieną. Taip pat bent 2 kartus per savaitę ar dažniau patartina stiprinti stambiųjų raumenų grupių jėgą įvairiais jėgos pratimais. 
 
Norėdami dar labiau motyvuoti jau sportuojančius ir fizinio aktyvumo bei sveikesnės mitybos virusu užkrėsti kitus Alytaus rajono gyventojus, sveikatos priežiūros specialistai kviečia naujus metus pradėti nuo pokyčių ir siūlo atlikti kūno sudėties analizę , kuri padės sužinoti ne tik kūno riebalų, raumenų ar kaulų masę bei bendrą vandens kiekį organizme, tačiau ir metabolinį amžių.
 
Susidomėjusius kviečiame suburti bendraminčių grupelę ir registruokite ją tel. 8 (315) 21438 arba el. p. info@alytausrajonovsb.lt 
 
Pažadame ne tik kūno masės sudėties analizę, bet ir naudingus patarimus, kurie padės pasiekti užsibrėžtų tikslų ❕