Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi, kad geras pavyzdys „užkrečia“. Alytaus rajone, Luksnėnų kaime, ūkininkaujantis ūkininkas Šarūnas Naruševičius biuro tinklapyje perskaitęs žinutę apie galimybę prisijungti prie sveikatai palankesnių maisto produktų gamintojų būrio ir „Rakto skylute“ paženklinti savo auginamą produkciją, kreipėsi į biuro specialistus ir įgyvendino tikslą.


Šarūno ūkyje auginami ir parduodami „Fasuoti vyšniniai pomidorai“, „Fasuoti vynuoginiai pomidorai“, „Fasuoti raudoni slyviniai pomidorai“, „Fasuoti juodieji pomidorai“, „Fasuoti avietiniai pomidorai“, „Fasuoti geltoni slyviniai pomidorai“, „Fasuoti kokteiliniai pomidorai“, „Fasuoti mini kumato pomidorai“, „Fasuoti ilgavaisiai agurkai“ atitinka sveikatai
palankaus maisto, ženklinamo tarptautiniu „Rakto skylutės“ simboliu, kriterijus.


Primename, kad „Rakto skylutė“ paženklinti produktai turi mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.


Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja vaisių ir daržovių vartoti ne mažiau kaip penkis kartus per dieną ir vienam asmeniui per dieną jų suvartoti bent 400 gramų. Deja, daugelio Europos šalių, taip pat ir Lietuvos gyventojai daržovių ir vaisių suvartoja gerokai mažiau.


2022 metais Alytaus rajone atliktas suaugusiųjų gyvensenos tyrimas, kuriame buvo analizuojami ir mitybos įpročiai, parodė, kad vos kas antras Alytaus rajono savivaldybės gyventojas, bent kartą per dieną valgo šviežias daržoves (neskaitant bulvių). Alytaus rajono savivaldybės sveikatos priežiūros specialistai primena, kad daržovės– puikus vitaminų ir
mineralinių medžiagų šaltinis, kuris mažina riziką susirgti širdies, kraujagyslių ir kitomis ligomis, ir pataria vartoti jų kuo daugiau.

Džiaugiamės, kad jų galima įsigyti ir Alytaus rajone užaugintuose daržininkystės ūkiuose.
Kviečiame ir kitus Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje esančių maisto produktų gamintojus prisijungti prie sveikatai palankesnių maisto produktų gamintojų būrio ir „Rakto skylutės“ ženklinimo sistemos. Dėl bendradarbiavimo ir išsamesnės informacijos galima kreiptis tel. 8 (315) 214 38 arba el.p. info@alytausrajonovsb.lt.