2023 m. birželio 7 d. 9 val. 30 min. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras organizuoja V-ąją mokinių konferenciją „Išgirskite mus“, kuri vyks biuro patalpose (Vytauto g. 20, Alytus).

Sveikatos ugdymas mokykloje – daugialypis procesas, kurio tikslas – išugdyti asmenis, siekiančius sveikatos ir gebančius ją išlaikyti kiek įmanoma geresnę net kritinėse situacijose. Sveikatą stiprinanti mokykla, o tokia yra pripažinta ir jūsų ugdymo įstaiga, remiasi visumine (holistine) sveikatos samprata ir apima visus sveikatos aspektus: fizinį, psichinį, socialinį bei sveikatos stiprinimo veiklos organizavimą, kuris labai priklauso nuo mokyklos bendruomenės narių komunikavimo, bendradarbiavimo, supratimo, imlumo naujovėms ir motyvacijos planuoti bei organizuoti visiems bendruomenės nariams (pedagogams, vaikams ir jų tėvams) tikslines priemones.

                      Tyrimai rodo, kad mokiniai linkę manyti, kad ugdymo įstaigai jų nuomonė nėra svarbi, kad mokytojai ir tėvai yra linkę už juos (mokinius) nuspręsti net tuos dalykus, kurie susiję su pomėgiais, popamokine veikla, išvykomis ir prevenciniais renginiais. Dalis vyresniųjų klasių mokinių yra įsitikinę, kad kai kuriais sveikatos išsaugojimo klausimais jie galėtų turėti pasiūlymų, tačiau netiki, kad į jų pasiūlymus gali būti atsižvelgta.

                           Konferencijos tikslas – ugdyti mokinių vertybes, skatinti saviraišką, neigiamą požiūrį į psichiką veikiančių medžiagų vartojimą ir stiprinti sveikos gyvensenos nuostatas. Jos metu 9-11 klasių mokiniai skaitys (10-15 min. trukmės) pranešimus pasirinktomis temomis apie jaunimui žalingą elgesį sveikatai, diskutuos aktualiais sveikatos išsaugojimo klausimais, teiks pasiūlymus šių problemų sprendimui.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir išgirsti jaunų žmonių mintis.