Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos net ir Lietuvos sukauptais moksliniais tyrimais, įrodyta, jog keičiant gyvenimo būdo įpročius, ypatingai jauname amžiuje, galima pagerinti žmonių sveikatą bei sumažinti pavojų susirgti ir pailginti gyvenimo trukmę. PSO duomenimis, net 50 proc. gyventojų sveikatos priklauso nuo jų gyvenimo būdo, o vien sveikai maitinantis galima būtų išvengti 90 proc. ligų, susijusių su mityba bei širdies ir kraujagyslių ligomis.

    Pastebėta, kad pasaulį sukausčiusi pandemija, drastiškai sumažino ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų fizinį aktyvumą, padidėjo nepalankios mitybos tolerancija, suprastėjo psichoemocinė savijauta.  Todėl, šių dienų sveikatos specialistų pagrindinis siekis ne tik įveikti ligas, bet surasti bendrą dvasinę pusiausvyrą, mažinant vis didėjantį žmonių atotrūkį nuo natūralių sveikam gyvenimui užtikrinti reikalingų sąlygų, kurios yra geros savijautos ir sveikatos pagrindas.

     Suvokiant, kad pirminis sveikatos žinių šaltinis – mokykla, būtent joje Alytaus r. savivaldybės visuomenės sveikatos priežiūros specialistai stengiasi nuo pat mažų dienų užtikrinti taisyklingus sveikos gyvensenos įgūdžius, todėl jau antrus metus iš eilės visus rajono pirmokus kviečia dalyvauti iššūkių konkurse „Pirmokų sveikatynė“. Kuriame, kiekvieną mėnesį drauge su klasės auklėtoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistu ir klasės draugais turės atlikti skirtingus sveikatos iššūkius.

    Rugsėjo mėnesį pirmokai pasitiko su „Sveikų dantų“ iššūkiu, kurio metu mokėsi taisyklingai atlikti kasdienę dantų valymo rutiną praktiškai, o atliktą darbą pažymėti kalendoriuje. Spalio mėnuo prasidėjo su „Rankų plovimo“ iššūkiu, mokiniai stengėsi išsiugdyti reguliarų ir tinkamą rankų plovimą trinamaisiais, sukamaisiais judesiais. Artėjančių iššūkių metu bus paliestos aktualiausios sveikatos išsaugojimo ir puoselėjimo temos: nuo palankios mitybos, fizinio aktyvumo iki kokybiško poilsio ir miego higienos. Tikimasi, jog įvykdžius šį konkursą nauda bus dvejopa – sustiprės sveikatai palankūs įgūdžiai bei pagerės socialiniai, bendrystės ryšiai.