Rugpjūtį startavusi pacientų pavėžėjimo paslauga plečiama: nuo lapkričio 1d. prasideda trečiasis etapas, kurio metu šia paslauga galės naudotis:

  •  neįgalieji pacientai;
  •  asmenys, kuriems pavėžėjimo paslauga reikalinga dėl medicininių priežasčių;
  • pavėžėjimai iš skubios pagalbos skyriaus.

   Neįgalieji – asmenys, kuriems nustatytas 55 procentų ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis ir kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų.

   Kokios yra medicininės priežastys, dėl kurių teikiama pavėžėjimo paslauga?

– Pacientas turi judėjimo sutrikimų, dėl kurių negali savarankiškai vaikščioti ir jam reikalinga kitų asmenų pagalba arba techninės pagalbos priemonės;
– Pacientas turi sveikatos sutrikimų, trikdančių orientaciją aplinkoje ir komunikaciją (psichikos, kalbos, klausos, regos), dėl kurių savarankiškai negali naudotis transportu;
– Pacientas vyksta atlikti gydymo procedūrų, kurių sukeltas šalutinis poveikis apriboja paciento galimybę savarankiškai naudotis transportu (pvz., dializė, chemoterapija), arba dėl organo (-ų) transplantacijos;
– Pacientui transportuoti reikalingi neštuvai, deguonis ar kita speciali įranga;
– Pacientui gydymo įstaigoje teikiamos stacionarinės paslaugos ir (ar) dėl paciento sveikatos būklės jį vežant būtinai turi dalyvauti asmens sveikatos priežiūros specialistas.

   Siuntimą rašantis gydytojas nusprendžia ar pacientui yra reikalinga pavėžėjimo paslauga dėl medicininių priežasčių ir pažymi E027 formoje.

   Pavėžėjimo paslauga jau teikiama pacientams:

  • kuriems reikalinga hemodializė arba transplantacija;
  • vyresniems nei 75-erių metų amžiaus, mažas pajamas gaunantiems asmenims.

                                                Kaip užsisakyti paslaugą?
   Pavėžėjimo paslaugą galima užsisakyti paskambinus specialiu Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro skambučių centro telefonu +370 664 727 89 arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Pavėžėjimo paslaugos operatorius, patikrinęs, ar pacientas turi teisę gauti paslaugą, skiria jo poreikius atitinkančią transporto priemonę, suderina pavėžėjimo laiką.