Šeštąją šių metų savaitę (vasario 2 – 8 dienomis), palyginus su prieš tai buvusia, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu padidėjo visose apskrities administracinėse teritorijose. Bendras apskrities sergamumo rodiklis 6–tąją metų savaitę siekė 135,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Vyravo ŪVKTI, gripas sudarė vos 3,9 proc. nuo bendro registruotų atvejų skaičiaus. Pernai tuo pačiu laikotarpiu bendras Alytaus apskrities sergamumo rodiklis buvo žymiai mažesnis ir siekė tik 56 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę sergamumas labiausiai išaugo Druskininkų savivaldybės teritorijoje bei Lazdijų rajone. Sergamumas viršijo epideminį slenkstį trijose apskrities administracinėse teritorijose – Alytaus mieste, Alytaus ir Varėnos rajonuose. Šiose administracinėse teritorijose, kaip ir prieš tai buvusią savaitę, registruota daugiausiai sergančiųjų minėtomis ligomis. Alytaus mieste sergamumas per savaitę padidėjo 13,8 proc., registruoti 1099 susirgimai ŪVKTI ir 56 – gripu (gripas sudarė tik 4,8 proc. nuo bendro registruotų ŪVKTI ir gripo atvejų skaičiaus). 10 tūkst. gyventojų teko 204,9 atvejo. Didžiąją sergančiųjų dalį (73 proc. ) sudarė iki 17 metų amžiaus asmenys.

Alytaus rajone sergamumas per savaitę išaugo 39 proc., registruoti 296 susirgimai ŪVKTI ir 7 – gripu (gripas sudarė vos 2,3 proc.), sergamumo rodiklis siekė 110,8 atvejo. Rajone, kaip ir mieste, žymiai dažniau sirgo vaikai, jų tarpe registruota 76,9 proc. visų susirgimų.

Alytaus apskrities ligoninėse dėl gripo hospitalizuoti 7 vaikai: Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 5, Varėnos ligoninėje – 2 vaikai. Kitose apskrities ligoninėse nebuvo hospitalizuotų asmenų dėl gripo.

Aukštas sergamumas ŪVKTI ir gripu registruojamas ir kitose Lietuvos teritorijose, sergamumas peržengė epideminį slenkstį 23 – jose savivaldybėse.

Primename, jog gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas ŪVKTI ir gripu viršija 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripo atvejai sudaro apie 30 proc. nuo bendro registruotų atvejų skaičiaus.

Apsisaugojimui būtina:

  • Vengti artimo sąlyčio su sergančiu žmogumi, o susirgus likti namuose, neiti į darbą ar mokyklą, kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  • Dažnai  ir kokybiškai plauti rankas.
  • Dažnai vėdinti patalpas, jas valyti drėgnu būdu.
  • Kosint ar čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosinaite.
  • Dėvėti tinkamus drabužius bei avalynę.
  • Stengtis nepervargti, tinkamai derinti darbo ir poilsio režimą.
  • Alytaus visuomenės sveikatos centro informacija