Alytaus apskrityje ir toliau daugėja sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu. Penktąją šių metų savaitę (sausio 26 – vasario 1 dienomis), palyginus su prieš tai buvusia, sergamumas šiomis ligomis padidėjo visose apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Druskininkų, kurioje sergamumas sumažėjo.

Bendras apskrities sergamumo rodiklis 5–ąją metų savaitę siekė 110,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų, vyravo ŪVKTI, gripas sudarė vos 4 proc. nuo bendro registruotų atvejų skaičiaus. Praėjusią, t. y. 4– tąją šių metų savaitę apskrities sergamumo rodiklis buvo 89,9 atvejo. Pernai tuo pačiu laikotarpiu bendras Alytaus apskrities sergamumo rodiklis buvo žymiai mažesnis ir siekė tik 52 atvejus.

Praėjusią savaitę daugiausiai sergančiųjų minėtomis ligomis registruota Alytaus mieste, Varėnos bei Alytaus rajonuose. Alytaus mieste sergamumas padidėjo trečdaliu, registruoti 964 susirgimai ŪVKTI ir 51 – gripo atvejis (gripas sudarė tik 5 proc. nuo bendro registruotų ŪVKTI ir gripo atvejų skaičiaus). 10 tūkst. gyventojų teko 180 atvejų. Didžiąją sergančiųjų dalį sudarė vaikai, 0 – 17 metų amžiaus grupėje registruota 80 proc. visų susirgimų.

Alytaus rajone sergamumas per savaitę padidėjo 12,4 proc., registruoti 208 susirgimai ŪVKTI ir 10 – gripo atvejų, sergamumo rodiklis – 79,7 atvejo. Rajone, kaip ir mieste, žymiai dažniau sirgo vaikai, 0 – 17 metų amžiaus grupėje registruota 74 proc. visų susirgimų.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje dėl gripo hospitalizuoti 5 asmenys, visi vaikai. Kitose apskrities ligoninėse nebuvo hospitalizuotų asmenų dėl gripo.

Aukštas sergamumas ŪVKTI ir gripu registruojamas ir kitose Lietuvos teritorijose, sergamumas peržengė epideminį slenkstį 12 – oje savivaldybių, bet epidemijos dar neskelbiamos, nes gripo atvejai sudaro nedidelę susirgimų dalį. Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas ŪVKTI ir gripu viršija 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripo atvejai sudaro apie 30 proc. nuo bendro registruotų atvejų skaičiaus.

Apsisaugojimui būtina:

  • Vengti artimo sąlyčio su sergančiu žmogumi, o susirgus likti namuose, neiti į darbą ar mokyklą, kreiptis į savo šeimos gydytoją.
  • Dažnai  ir kokybiškai plauti rankas.
  • Dažnai vėdinti patalpas, jas valyti drėgnu būdu.
  • Kosint ar čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosinaite.
  • Dėvėti tinkamus drabužius bei avalynę.
  • Stengtis nepervargti, tinkamai derinti darbo ir poilsio režimą.
  • Alytaus visuomenės sveikatos centro informacija