Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. moksleiviai mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistui turi pateikti statistinę apskaitos formą Nr. 027-1/a „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, kurioje pateikiama informacija apie moksleivių profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus.

Vadovaujantis pateiktais duomenimis, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras atlieka vaikų sergamumo analizę, kuri svarbi norint tikslingai vykdyti profilaktines sveikatos stiprinimo priemones, parinkti atitinkamus visuomenės sveikatos mokymo metodus, įvertinti jau vykdomos veiklos efektyvumą.

Pasidžiaugti galima tuo, kad savivaldybėje vaikų profilaktinių sveikatos sveikatos patikrinimų skaičius artėja prie visuotinio (100 proc.), todėl analizė ir vertinimas yra epidemiologiškai tikslesnis.

Visų sveikatos sutrikimų skaičius ir buvo panašus kaip praėjusiais metais (2012 m. – 1103 atvejai, 2013 m. – 1077 atvejai), tačiau sveikatos sutrikimų skaičius, perskaičiuotas 1000-čiui moksleivių nežymiai padidėjo.

Svarbiausi mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos sutrikimai, kaip ir paskutiniaisiais metais, išlieka tie patys: regos, skeleto-raumenų ir kvėpavimo sistemos sutrikimai.

Sveikatos specialistus ypač neramina tai, kad nemaža dalis moksleivių mokyklą lankyti pradeda jau turėdami vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų. Tai rodo, kad reikia ypač sustiprinti visuomenės sveikatos stiprinimo ir ugdymo priemones, kurios pasiektų vaikus priešmokykliniame amžiuje.

Visa vaikų sveikatos būklės analizė prisegtame dokumente