Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) centro medikai informuoja, nors sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sumažėjo, vis dar registruojama sunkių susirgimų, kurių komplikacijas gyventojams tenka gydytis ligoninėje.

Penkioliktąją šių metų savaitę (balandžio 11-17 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 44,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo šiek tiek mažiau – 43,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 15-ąją savaitę registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Kauno administracinėje teritorijoje.

Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su šių metų 15-osios savaitės duomenimis padidėjęs sergamumas gripu ir ŪVKTI užregistruotas Alytaus, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Vilniaus administracinėse teritorijose, sumažėjęs sergamumas Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Telšių ir Utenos administracinėse teritorijose.

Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 17 asmenų. Iš jų –  12 vaikų. Daugiausiai hospitalizuotų asmenų buvo Klaipėdos apskrityje.

2015-2016 m. gripo sezono metu iš viso registruotas 21 mirties atvejis (20 patvirtintų laboratoriškai ir 1 kliniškai).

Sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai apskrityse