Šiluma kaulų nelaužo. Šiluma gydo. Šilta „pūslė“ prie skaudamos vietos. Šie ir panašūs pasakymai rodo, kad žmonija nuo senų laikų žino teigiamą šilumos poveikį sveikatai. Gydymas šiluma? Nemažai šiuolaikinės fizioterapijos procedūrų  yra paremtos gydomuoju šilumos poveikiu. Parafinas – viena iš priemonių norint gydomąjį šilumos efektą perkelti ant reikiamos kūno vietos.

Platus parafino panaudojimo spektras
Jau daug metų parafinas yra naudojamas gydymo, reabilitacijos tikslais. Parafino terapija naudinga simptominiam skausmui mažinti artrito, bursito ir lėtinio raumenų uždegimo atveju. Atpalaiduoja raumenis, mažina raumenų sustingimą ir raumenų spazmus, stimuliuoja kraujotaką. Šios procedūros gali būti skiriamos po lūžių ir išnirimų, sausgyslių patempimų, judesių sutrikimų dėl randų bei kitais atvejais, kai tinka šilumos procedūros. Paprastai naudojama prieš gydomąją mankštą ir masažą. Naudojama kai kurių periferinių kraujagyslių ligų atvejais. Ypač pravartu besiskundžiantiems šąlančiomis galūnėmis. Parafino terapija, kaip fizioterapijos priemonė, jos laikas, tęstinumas,  be abejo turi būti paskirta gydytojo, tačiau paprastesniu – grožio, švelnumo ir įtampos mažinimo tikslu, šia šilumą laikančia medžiaga gali pasimėgauti beveik visi.

Švelnumas, mažinantis įtampą
Antrąjį savo sezoną pradėjusi Alytaus rajono sveikatos biuro keliaujanti sveikatos palapinė rajono gyventojams siūlo susipažinti ir pasimėgauti parafino terapija rankoms. Visi norintieji pakviečiami į pievoje įsikūrusią palapinę, kurioje dvidešimčiai minučių jų rankos apgobiamos šiltu eteriniais aliejais įsotintu parafinu. Patogiai įsitaisius, rankos panardinamos į parafiną, kuriame yra ištirpinta aliejų, kitų odai naudingų medžiagų. Odos temperatūra pakyla vienu ar dviem laipsniais, o parafino sluoksnis neleidžia jai atvėsti. Sušyla oda, paodiniai sluoksniai, atsipalaiduoja raumenys, kiek suaktyvėja kraujotaka. Rezultatas – šiltos, minkštos ir švelnios rankos bei keliasdešimt minučių ramybės, skambant ramiai atpalaiduojančiai muzikai. Išėmus rankas iš parafino, keli rankų mankštos patarimai.

“Dešimt metų nuo rankų nupuolė…”
Kaip viena krokialaukiškė po tokio užsiėmimo sakė: „atrodo, kad kokį dešimt metų nuo rankų nusimečiau“. O kita jai pritardama pajuokavo, kad grįžusi savo vyrui pasakysianti, jog jokių darbų jau šiandien negalinti daryti, nes rankos po parafino terapijos prie darbų nelinksta. Tie, kurie suabejojo parafino pertraukėlės poreikiu ir nauda, išbandžiusiųjų procedūrą, labai greit buvo nukreipti į palapinę su paraginimu: „nekvailiok, eik in parafiną…kap Vilniaus ponia pasjausi…“ Belieka tik pridurti, kad šiame tarsi užsuktame gyvenime, kartais labai paprasti dalykai gali sulėtinti tempą ir priversti stabtelti bei nurimti.