• Atnaujintas lankstukas „Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų“

  2017 1 lapkričio

  Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Neinfekcinių ligų profilaktikos skyrius atnaujino lankstuką „Kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų?“, skirtą vyresnio amžiaus žmonių traumų prevencijai.

 • Kontroliuokite savo kraujo spaudimą

  2017 1 lapkričio

  Apie 40 proc. pasaulio gyventojų turi padidėjusį kraujo spaudimą. Lietuvos gyventojų mirtingumo struktūroje pagrindinė mirties priežastis jau daugelį metų išlieka nepakitusi – širdies ir kraujagyslių ligos. 2011 m. kraujotakos sistemos ligos lėmė daugiau nei pusę, t. y. 56,3 proc., visų mirčių.

 • Ką turėtume žinoti apie glaukomą?

  2017 1 lapkričio

  Akis – tai jutimo organas, kuris žmogui teikia daugiausiai informacijos ir padeda palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu. Regėjimo netekimas yra didelė nelaimė ir negalia. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet kovo 12 d. minima Pasaulinė glaukomos diena.

 • Atsiminkite šį skaičIų. 0 3 5 140 5 3 0. Tai sveiko žmogaus kodas

  2017 1 lapkričio

  Pasaulio sveikatos organizacija, Europos Sąjunga ir Jungtinių Tautų Organizacija kaip vieną iš valstybės prioritetų nuolat akcentuoja sveikos gyvensenos skatinimą, sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą, ragindama daugiau dėmesio skirti lėtinių neinfekcinių ligų (širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, piktybinių navikų, cukrinio diabeto, kvėpavimo organų ligų) profilaktikai.

 • Virtuvės indai ir sveikata

  2017 1 lapkričio

  Besirūpindami saugiu ir sveiku maistu bei ekologiškais produktais, neretai pamirštame apie indus, kuriuose laikome, verdame ar kepame maistą. O juk indai, kuriuose ruošiame maistą, turi nenuginčijamos ir mokslininkų seniai įrodytos įtakos maistui

 • Vaikų apsinuodijimai

  2017 1 lapkričio

  Privalomojo sveikatos draudimo fondo informacinės sistemos SVEIDRA duomenimis, kasmet į ligonines patenka 15–18 tūkst. apsinuodijusių asmenų, daugiau nei 10 tūkst. apsinuodijusių asmenų pagalba suteikiama ambulatorinėse įstaigose.

 • Maudymosi malonumų mėgėjams

  2017 1 lapkričio

  Vasara – maudynių metas, todėl kiekvienam, mėgstančiam šią pramogą, turėtų būti svarbu kokiame vandenyje ketinama maudytis.  Pagrindinis dokumentas, Lietuvoje reglamentuojantis maudyklų kokybę

 • Tvyrant saulėtiems ir karštiems orams būtina saugotis nuo perkaitimo ir saulės smūgio

  2017 1 lapkričio

  Vasaros karščiai kelia ypač didelę grėsmę žmonių sveikatai. Aukšta oro temperatūra labiau veikia vyresnio amžiaus žmones, asmenis, sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis, turinčius kepenų bei inkstų problemų, nėščias moteris, mažus vaikus ir net kūdikius.

 • Atsargiai – erkės!!!

  2017 1 lapkričio

  Dažniausiai pasitaikančios erkių platinamos ligos yra erkinis encefalitas ir Laimo liga. Susirgimų šiomis ligomis Alytaus apskrityje daugėja. Pavasarį ir vasarą erkės yra itin aktyvios.

 • Kad dantys būtų sveiki

  2017 1 lapkričio

  Taisyklinga burnos ertmės priežiūra – tai sveikatos bei geros savijautos pagrindas. Be reguliaraus dantų tikrinimo pas odontologą, vienas iš svarbiausių dalykų yra asmeninė burnos higiena. Kodėl dantys genda?

 • Naujo tipo gripas

  2017 1 lapkričio

  Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

 • Slidu: pirmoji pagalba ivykus traumai

  2017 1 lapkričio

  Kaskart, pasnigus ir paspaudus šaltukui, žmonių tyko pavojus susižaloti paslydus ir parkritus virtusiuose čiuožykla keliuose, einant prastai valomais ir nebarstomais šaligatviais ar lipant apledėjusiais laiptais.

 • Saulės pavojai

  2017 1 lapkričio

  Biuro darbuotojai perengė specialų lankstinuką šiltajam vasaros sezonui, skirtą rajono gyventojams, kuriame pateikiama aktuali ir visiems suprantama informacija apie saulėje tykančius  pavojus.

 • Ar automobilio kondicionierius kelia pavojų sveikatai?

  2017 1 lapkričio

  Vasarą, kai už lango kepina saulė, ir atidaryti automobilio langai nebepadeda, nuo karščio automobilio salone galima gintis kondicionieriumi. Tiesa, jis ne tik gelbsti nuo kaitros, bet gali tapti ir ligos priežastimi.

 • Šiluminis ir saulės smūgis: pirmoji pagalba

  2017 1 lapkričio

  Išsiilgę saulės šilumos, neatsispiriame pagundai pasilepinti jos teikiamas malonumais ir daugiau laiko praleisti lauke. Saulės spinduliai naudingi, bet jais lepintis reikia saikingai, norint išvengti perkaitimo ir saulės smūgio.