• Imuniteto platybėse

    2017 1 lapkričio

    Kiekvienais metais, padaugėjus susirgimų viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu, proporcingai padaugėja kalbų apie imuniteto stiprinimą ir apgailestavimų dėl nusilpusio imuniteto.

  • Sveikas senėjimas. Galimybė ar utopija?

    2017 1 lapkričio

    Yra paskaičiuota, kad iki 2025 metų trečdalis Europos gyventojų bus 60 metų ir vyresni. Teigiama, kad ypač padaugės aštuoniasdešimtmečių ir dar vyresnio amžiaus žmonių.

  • Vanduo - gyvybės šaltinis

    2017 1 lapkričio

    Dažnai girdime, kad karštą vasaros dieną būtina gerti daug skysčių. Bet kokių? Ar tais rekomenduojamais išgerti 2,5 litro gali būti vaisvandeniai, vadinamieji limonadai, sultys, kava, arbata, ar kaip vienas pilietis į paraginimą vartoti daugiau

  • Parafino terapija. 20 minučIų be įtampos ir nerimo

    2017 1 lapkričio

    Šiluma kaulų nelaužo. Šiluma gydo. Šilta „pūslė“ prie skaudamos vietos. Šie ir panašūs pasakymai rodo, kad žmonija nuo senų laikų žino teigiamą šilumos poveikį sveikatai. Gydymas šiluma?

  • Amžius – ne priežastis nesportuoti

    2017 1 lapkričio

    Nuo gimimo iki senatvės žmogaus organizme vyksta sudėtingi procesai, keičiantys organus, audinius bei ląsteles. Amžinos jaunystės nėra. Keičiasi žmogus, keičiasi ir jį supanti aplinka.

  • Akys spindinčios šviesa

    2017 1 lapkričio

    Šiuo metu dažnas gatvėje sutiktas žmogus skundžiasi vienokiais ar kitokiais sveikatos sutrikimais, tačiau vienas  dažniausių – regėjimo sutrikimai, kuriais skundžiasi ir jaunas,  ir senas.

  • Maistas. Lietuviui "Prisikimšti" - japonui pasimėgauti

    2017 1 lapkričio

    Žmonija miršta nuo širdies ir kraujagyslių lygų. Nenuginčijamas faktas. Yra viena išlyga. Japonija. Kažkodėl šalyje  šios sistemos ligomis sergamumas nedidelis. Čia kas septintas žmogus sulaukia 100 ir daugiau metų.

  • Ar dar nepaseno sveikos mitybos piramidė?

    2017 1 lapkričio

    Jeigu nors kartą buvote pasiryžę keisti savo mitybos principus ir, pavyzdžiui, „nuo pirmadienio maitintis tik sveikai“, tai tikriausiai susidūrėte su begale klausimų be atsakymų...

  • Kad grožis nereikalautų aukų

    2017 1 lapkričio

    „Grožis reikalauja aukų“. Pastaruoju metu šis posakis neretai įsiterpia į pokalbius apie dailias kūno linijas, įvairių dietų trūkumus ir privalumus. Kartais silpnumas, atsirandantis dėl kūno savanoriško  marinimo, teisinamas tokiu „guodžiančiu“ argumentu.

  • Kodėl nenorime, kad vaikų dantys būtų sveiki?

    2017 1 lapkričio

    Apie didelį vaikų dantų ėduonies  paplitimą ir apie vieną veiksmingiausių šio susirgimo prevencijos būdų – silantus kalbama nemažai. Trejus metus vykstanti prevencinė programa suteikia galimybę nemokamai padengti 6-14 metų vaikų dantukus silantais.

  • Neleiskim savo vaikams tapti priklausomiems nuo alkoholio

    2017 1 lapkričio

    pie tai, kad dažniausiai lietuviukai pirmą kartą alkoholio paragauja savo artimųjų akivaizdoje ir ankstyvajame mokykliniame amžiuje teko girdėti, tačiau vaikų, prisipažinusių, kad buvo girti, apklausa apie amžių, kada jie pirmą kartą prisigėrė, nustebino.

  • Kodėl daugėja virškinamojo trakto ligų?

    2017 1 lapkričio

    Remiantis Lietuvos sveikatos informacijos centro duomenimis, virškinimo sistemos ligos tarp Lietuvos gyventojų yra gana paplitusios. Pagal ligų grupių paplitimą 2007 metais, tai sudarė daugiau nei 13 procentų tarp visų ligų. Lietuviai dažniau sirgo tik  kraujotakos sistemos, kvėpavimo takų ir onkologinėmis ligomis.