Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-05-24

Kviečiame į konferenciją „Išgirskite mus“

2017 m. gegužės 31 d., 10 val.  Pasaulinę dieną be tabako Alytaus rajono visuomenės sveikatos biure (Margio g. 12 / Vytauto g. 20 Alytuje) vyks I-oji Alytaus rajono mokinių konferencija „Išgirskite mus“, kurioje pranešimus skaitys, savo įžvalgomis žalingų įpročių mažinimo, patyčių ir smurto prevencijos temomis dalinsis, diskutuos bei atsakymų į rūpimus klausimus ieškos mokiniai.
Kviečiame išgirsti juos.

mokiniu_konferencijos_kvietimas.jpg

2017-05-23

Kad tik noras augti sveikiems neblėstų...

sirgaliai_buvo_labai_aktyvus.JPG

Nors norint gyventi sveikai neužtenka vien tik noro ir gerų ketinimų, tačiau, anot psichologų, motyvacija keisti ir keisti - pokyčių kelio pradžia. Pradėti gyventi kiek įmanoma sveikiau, keisti gyvenimo būdą - ne lengvas kelias, todėl reikia ne tik stiprios motyvacijos, tačiau daug žinių bei praktinių gebėjimų. Sveikatos ugdymas yra jos stiprinimo pagrindas, kuris skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi.


Mokymasis sveikai gyventi negali būti pagrįstas teorinių žinių, suteikiamų per paskaitas ir pamokas modeliu, ypač vaikų ir jaunų žmonių amžiaus grupėje. Tai daugiapakopis, įvairiomis, pagal amžiaus grupes patraukliomis metodikomis paremtas, visą gyvenimą trunkantis procesas. Vedinas šio tikslo, Alytaus rajono sveikatos biuras jau devintus metus iš eilės rengia, jau bene vizitine įstaigos kortele tapusį tarpmokyklinį sveikatos žinių konkursą ,,Noriu augti sveikas“.

daugiau informacijos ...

2017-05-17

Kviečiame dalyvauti renginyje Ryliškiuose

ryliskiu_skelbimas.jpg
2017-05-08

Kviečiame fizinio aktyvumo sezoną pabaigti drauge

page0001.jpg

2017-05-04

Kaip sekasi prisiminti išleistuvių sukneles?

DSC_0004.jpg Suprasdami, kaip siekiant keisti gyvenimo būdą, kartais pritrūksta valios pastangų, ryžto ir ilgalaikės motyvacijos Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras kovo pradžioje moteris pakvietė kartu spręsti antsvorio problemas ir pradėjo akciją „Prisimink išleistuvių suknelę...“ .

daugiau informacijos ...

2017-05-03

Daugų TAU studentės baigė pirmąjį sveikatos stiprinimo kursą

TAU.jpgNors Daugų trečiojo amžiaus universitete į pabaigą ritasi antrieji mokslo metais, tačiau šiais metais studentės išklausė pirmąjį reguliarų sveikatos stiprinimo kursą, todėl galima sakyti, jog pabaigė pirmąjį trečiojo amžiaus universiteto sveikatos stiprinimo kursą.

daugiau informacijos ...

2017-05-02

Judėjimui „Dvi „b“ sveikatos labui“ jau ketveri

 DSC_0046.jpgBiuras ir biblioteka. Dvi „b“ sveikatos labui. Taip kažkieno pavadintas, prieš ketverius metus prasidėjęs, galima sakyti, judėjimas, šiemet įgavo kitų spalvų. Kad biblioteka – puiki vieta rinktis bendruomenei, jau žinomas dalykas, tačiau, kad biblioteka – puiki vieta sveikatinančio pobūdžio renginiams ir net gi fizinio aktyvumo užsiėmimams – iš dalies naujas reiškinys. Jau mažai kam gali pasirodyti keistai, kad Alytaus rajono viešosios bibliotekos vyksta renginiai, kviečiantys ir skatinantys keisti gyvenimo būdą, kontroliuoti rizikos veiksnius, nulemiančius ligų vystymąsi.

daugiau informacijos ...

2017-04-21

Kviečiame į praktinį užsiėmimą Radžiūnuose

2017-04-13

Kad šventinis stalas iš tikrųjų būtu šventinis

1171.jpgAtsisakyti žalingų įpročių, mažinti kūno apimtis ir inicijuoti kitus gyvenimo pokyčius itin dažnai žmonės įsipareigoja pradėti nuo gimtadienių ar didžiųjų metų švenčių. Nors sveikatos specialistai akcentuoja, kad geriausia diena keisti gyvenimo būdą – šiandien, o ne rytoj, poryt ar nuo Naujųjų metų, bet vis dėl to pastebima, kad sporto klubų abonimentų, smulkaus sporto inventoriaus, tokio, kaip šiaurietiškojo ėjimo lazdos, svarmenys ar namų aplinkai tinkami treniruokliai, prekyba suintensyvėja prieš didžiąsias metų šventes. Velykos šiose „varžybose“ tikriausiai nusileidžia Kalėdų ir Naujųjų metų tandemui, tačiau ši šviesą ir gero būsimo metų laikotarpio žinią nešanti šventė gali būti puikiu pokyčių startu.

daugiau informacijos ...

2017-04-12

Kviečiame būti kūrybingais ir dalyvauti konkurse

 DSC_0015.jpg

Po pasiruošimo Velykoms lieka ne viena kartoninė dėžutė nuo kiaušinių – pagrindinių šventės akcentų. O kiek dar jų ir šiaip yra prisikaupusių. Ši prabudimo šventė – puiki galimybė šias dėžutes panaudoti kitiems tikslams. Internete gausu patarimų, videosiužetų, kaip šį kartoną galima prikelti naujam gyvenimui ir net gi jo gaminiais pasipuošti namus ar, kad ir šventinį stalą.


Sveikatos biuro specialistai patys susidomėję šių dėžučių panaudojimo ir prikėlimo kitam gyvenimui galimybėmis, kviečia apie tai pagalvoti ir kitus. Ne tik pagalvoti, bet ir padaryti. Karpykite, klijuokite, dažykite, žaiskite ir dalinkitės geromis emocijomis su kitais. Jeigu pavyks iš dėžučių nuo kiaušinių padaryti kažką gražaus, naudingo ir įdomaus, pasidalinkite su visais, atsiųskite nuotraukas ir aprašymą į sveikatos biurą elektroniniu paštu info@alytausrajonovsb.lt galbūt po Atvelykio būsite pavadintas šios srities specialistu ir netgi apdovanotas.


daugiau informacijos ...

2017-04-10

Margučiai. Įmantriausių atspalvių, bet natūralūs

file44727963_1a9a0e82.jpgVelykos jau ant nosies, o per darbų krūvą dar ne visi sumąstė kaip šiemet margins kiaušinius. Būdų yra daugybė. Neretai plonas kiaušinio lukštas praleidžia dažus ir Velykų rytą nusilupus kiaušinį, tenka nemalonūs pojūčiai pamačius nusidažiusį baltymą, kurį dažnas atsisakome valgyti. Pabandykime marginti kiaušinius natūraliais būdais.


Natūralių dažymo būdų yra daug, belieka išsirinkti patį geidžiamiausią. Svarbu nepamiršti, jog atspalviui įtakos turi ir pats kiaušinis: rudi kiaušiniai visuomet bus tamsesni, o balti - geriau įsisavins šviesius, šiltus atspalvius.

daugiau informacijos ...

2017-04-10

Šventėms ir ne tik - žaidimas „Mancala“

unnamed.jpgPo pasiruošimo Velykoms lieka ne viena kartoninė dėžutė nuo kiaušinių – pagrindinių šventės akcentų. O kiek dar jų ir šiaip yra prisikaupusių. Ši prabudimo šventė – puiki galimybė šias dėžutes panaudoti kitiems tikslams. Internete gausu patarimų, videosiužetų, kaip šį kartoną galima prikelti naujam gyvenimui ir net gi jo gaminiais pasipuošti namus ar, kad ir šventinį stalą.

daugiau informacijos ...

2017-04-07

Pramušę sidabrą rasite auksą...

vista_ar_strutis__1_.jpg

Nebe pirmi metai prieš Šv. Velykas padaugėja diskusijų apie pagrindinį šios pavasario šventės simbolį kiaušinį. Pagrindiniai diskusijų klausimai sukasi apie cholesterolio kiekį, esantį kiaušiniuose ir kurie sveikesni: vištos, anties, stručio ar putpelių?

daugiau informacijos ...

2017-04-06

„Pirmoji pagalba. Tai privalome gebėti visi“ Miklusėnuose

pp_MIKLUSENAI.jpg

2017-04-04

Aktyvus užsiėmimas „Sveikas senėjimas prasideda jaunystėje?“ Krokialaukyje

skelbimas.jpg

2017-04-03

Dalinamės vienu šio mėnesio daržovės-žvaigždės receptu

KOPUSTU_SALOTOSss.jpgBrangūs daržovių gerbėjai, dalinamės vienu iš šio mėsesio daržovės-žvaigždės receptu ir raginame būti aktyviais siūlant savo pamėgtus kopūstų patiekalus. Jūsų receptų laukiame adresu: info@alytausrajonovsb.lt

daugiau informacijos ...

2017-04-03

Aktyvus/kūrybiškas užsiėmimas „Sveikas senėjimas prasideda jaunystėje?“

sveikas_senejimas.jpg

2017-03-24

Alytaus rajono mokyklose karaliauja „Tinkliada“.

Lipdukas.jpgJau aštuntąjį pavasarį iš eilės Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras visose ugdymo įstaigose organizuoja jau tradicija tapusius patyčių prevencijai skirtus renginius. Šiemet moksleivius džiugina „Tinkliada“.

daugiau informacijos ...

2017-03-17

Daržovė žvaigždė - KOPŪSTAS

kopustas.jpgAlytaus rajono visuomenės sveikatos biuras siekdamas skatinti gyventojus vartoti kuo daugiau daržovių, ypač auginamų Lietuvoje, tęsia konkursą „Daržovių guru“. Visuomenės sveikatos specialistai kviečia apie daržoves kalbėti, gaminti patiekalus iš daržovių ir taip sulaukti daržovių renesanso. Šį mėnesį ant stalo kviečiami pagiriamųjų žodžių nusipelnę kopūstai.

daugiau informacijos ...

2017-03-14

Daugėja silantams draugiškų klasių

sILANTAMS_DRAUGISKIAUSIOS_KLASES_2016_2017.jpgPrieš daugiau nei trejus metus atrodė, kad Alytaus rajono gyventojams vaikų dantų padengimas silantinėmis medžiagomis – nemokama priemonė, padedanti užtikrinti vaikų dantų sveikatą, nereikalinga. Kuomet Ligonių kasa pateikdavo kasmetes ataskaitas apie dantų padengimo silantinėmis medžiagomis paslaugą šioje teritorijoje gavusius vaikus, paaiškėdavo, kad programos vykdymas prastesnis nei Alytaus rajone būdavo tik vienoje-dvejose savivaldybėse. Per metus silantais dantukai būdavo padengiami tik iki dešimties procentų tikslinės grupės vaikų.

daugiau informacijos ...


Puslapis: