Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Biudžetinė įstaiga

Naujoji g. 48, LT-62381 Alytus
Tel./faks. (8-315) 214 38
El. paštas info@alytausrajonovsb.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
juridinių asmenų registre,
Kodas 301785539norway_grants_programos_zenklas_jpg.jpg

pirmas.jpg

sveika_mokykla_230x200.jpg

PasirasykInternetu_190x118__2_.gif

arsa_logo_header.jpg

svsba.jpg

ULAC.jpg

Naujienos

2017-01-27

Apdovanoti kalendoriaus bendraautoriai

Visose Alytaus rajono bendrojo lavinimo mokyklose praūžė konkursas „Prakalbink istorijos herojus - tapk kalendoriaus autoriumi“. Biuras sulaukė daug istorijų, bet geriausiai istorijos herojus sekėsi prašnekinti dviem rajono mokinukams: Alovės pagrindinės mokyklos septintokei Agnei Aleksandravičiūtei ir Kumečių pagrindinę mokyklą lankančiam penktos klasės mokiniui Skirmantui Mažeikai.


Sveikinimų jau sulaukė nugalėtojai publikavę savo pirmąjį kūrinėlį, kuris išleistas ne tokiu ir mažu – 1000 egzempliorių tiražu. Šią savaitę  rašytojus pasiekė prizai: po 50 vnt. kalendorių su jų, kaip autorių, vardais ir kitos dovanos.


Biuras jau ketvirtus metus iš eilės kvietė į sveikatos išsaugojimo dalykus žvilgtelėti kūrybiškai ir tapti metų kalendoriaus bendraautoriumi. Mokiniams tereikėjo prakalbinti dailininko nupieštos istorijos herojus, sukuriant  jiems vardus, istorijas ar dialogus.


Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai yra įsitikinę, kad sveikatos ugdymas privalo būti novatoriškas, vaikams patrauklus ir įtraukiantis.


Įrodyta, kad teorinių užsiėmimų metu įsisavinama tik iki 5-10 proc. informacijos, kuri labai greit yra pamirštama. Prevencinėse veiklose rekomenduojama naudoti praktinius, kūrybinius, bendradarbiavimą skatinančius užsiėmimus, novatoriškas veiklas. Aktyvus ir netradiciniai metodai yra efektyvesni, jie verčia mokinius kritiškai mastyti, spręsti problemas, savarankiškai ieškoti informacijos.


Visi, norintys, kad ant stalo 2017 metais puikuotųsi spalvingas vaikų mintimis ir linkėjimais „užkoduotas“ kalendorius, gali užsukti į Alytaus rajono visuomenės sveikatos biurą ir jį gauti dovanų.
kalendorius_pav__1_.jpg