Kovo 22 - oji Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 - oji Pasaulinė vandens diena

2024 03 21


Kiekvienais metais kovo 22 - ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas - skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo svarbą kiekvienam iš mūsų. Kaip žinia, teorinė vandens paros norma skaičiuojama taip – kūno svoris (kg) dauginamas iš 0,0035 l jei esate vyras arba dauginamas iš 0,037 l jei esate moteris = x litrų. Gautas rezultatas parodo, kiek litrų vandens rekomenduojama išgerti per parą konkrečiai jums. Jei sergate širdies nepakankamumu, inkstų ar kitomis ligomis – dėl skysčių kiekio būtina pasikonsultuoti su gydytoju.

Atkreipiame dėmesį, jog troškulys nėra dehidratacijos požymis. Jis atsiranda tik tada, kai trūksta 0,5 – 1 litro vandens, jei skysčių trūksta daugiau – troškulys nejaučiamas. Nesuklyskite, galvodami, jog skysčių nereikia, „jei organizmas neprašo“.

Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras minėdamas Pasaulinę vandens dieną, mankštų dalyvius kvietė improvizaciniam fiziniam aktyvumui – „Judėk su vandens buteliuku“.

Vanduo – gyvybė, energija ir sveikata, kuri neatsiejama nuo subalansuotos sveikos mitybos ir atsakingai pritaikyto fizinio aktyvumo.