Pirmoji pagalba. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

Pirmoji pagalba. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

2024 06 11


 Statistika rodo, kad dauguma nelaimių atsitinka ten, kur pirmąją pagalbą suteikti gali tik patys artimiausi. Nenuneigiamas ir kitas faktas, kad vasarą nelaimingų atsitikimų skaičius gerokai išauga. Daugiau keliaujame, daugiau maudomės, galime ilgiau mėgautis „saulės voniomis“, tačiau ar visada tą mokame daryti saugiai, nekeldami pavojaus savo ir aplinkinių sveikatai? Ar nepamirštame važiuodami dviračiu, motoroleriu ar motociklu dėvėti šalmo, atšvaitinės liemenės ar eidami į maudyklą dėvime kepuraitę ar tikrai nepamirštame pasitepti apsauginiu kremu nuo saulės ir pan. Į šį ir kitus klausimus bandė atsakyti visų Alytaus rajono ugdymo įstaigų moksleiviai Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų organizuotuose teoriniuose-praktiniuose pirmosios pagalbos mokymuose – „Pirmoji pagalba vasaros metu“.

Šių mokymų metu moksleiviai bandė išsiaiškinti saugaus poilsio prie vandens taisykles, šiluminio ir saulės smūgio priežastis, bei pirmąją pagalbą esant šioms būklėms, buvo aptartos skendimo priežastys ir skendusiojo gaivinimas, praktinius įgūdžius visi norintys išbandė tvarstydami sužalotas galūnes.

Pasibaigus mokymams paaiškėjo, kad nors pirmoji pagalba gali tapti lemtingu žingsniu siekiant išgelbėti žmogaus gyvybę, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kaip ją suteikti.

Atsižvelgiant į prioritetą – kuo daugiau Alytaus rajono gyventojų išmokytį pirmosios pagalbos pagrindų Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai pirmosios pagalbos mokymus planuoja organizuoti ir Alytaus rajono maudyklose (Pivašiūnuose, Dauguose, Nemunaityje ir Simne).