Sveikų blynų gaminimo edukacija Alytaus rajono gimnazijose

Sveikų blynų gaminimo edukacija Alytaus rajono gimnazijose

2024 02 15


Žinoma, kad vaikai, būdami ugdymo įstaigose, privalo gauti tą pačią dieną pagamintą, kokybišką bei sveikatai palankų maistą. Greičiausiai, ne vienas esame girdėję, jog į mokinių įstaigas uždrausta tiekti riebius, saldžius, daug druskos turinčius ir kitokius menkaverčius bei sveikatai nepalankius maisto produktus ir gėrimus, na o šviežios daržovės, vaisiai, visagrūdžiai duonos produktai turi vaikus lydėti kiekvieną dieną.

Siekiant efektyvaus mokinių supažindinimo su sveikos mitybos ABC, vasario mėnesį „Pirmokų sveikatynės“ iššūkis (visus mokslo metus pirmokų vykdomas konkursas) pavadintas „En, den, dū – ką renkiesi tu?“ mėnesiu. Sveiko maisto pasirinkimas ir gamyba – neatsiejama sveikos mitybos dalis, todėl ypatingai svarbu, jog moksleiviai ne tik turėtų teorinių žinių apie sveiką mitybą, bet ir gebėtų taikyti jas praktiškai.

Vasario 13 - 14 d., Alytaus rajono  gimnazijų pirmokus ir kitus pradinių klasių mokinius kvietėme į sveikų blynų kepimo edukaciją, kurioje kiekvienas vaikas savo indėliu prisidėjo prie puikaus galutinio rezultato. Džiugiamės galėdami būti ugdymo dalimi ir kurti sveikesnį visuomenės požiūrį nuo mažų dienų.