Alytaus rajone prasideda fizinio aktyvumo sezonas

Alytaus rajone prasideda fizinio aktyvumo sezonas

2023 10 05


Dažnai pastebima, kad tiek vyrų, tiek moterų fizinis aktyvumas vasarą yra gerokai didesnis nei žiemą. Įvairūs ūkio darbai, vaikščiojimas, važiavimas dviračiu ir net sodininkystė stiprina imunitetą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą. Žvelgiant į tai, kad suaugusių asmenų fizinis aktyvumas Lietuvoje yra žemas (suaugusiųjų, kurie užsiima aktyvia fizine veikla bent 30 min. 5 dienas per savaitę ar dažniau dalis 2018 m. siekė 40,5 proc.; 2022 m. krito iki 28,5 proc.), o jo sąlygotas sergamumas lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis didelis, mankštinimosi intervencija privalo nenutrūkti ir šaltuoju metų sezonu.
Atsižvelgiant į tai, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pradeda jau XIV-ąjį mankštų sezoną 11 – oje skirtingų bendruomenių. Fizinio aktyvumo užsiėmimuose laukiami norintys sustiprinti savo kūną, pagerinti bendrą savijautą ir drauge naudingai praleisti vis ilgėjančius rudens vakarus. Tikime, kad valandėlė aktyvaus susibūrimo, gali suformuoti kasdienius įpročius.
Reguliarūs fizinio aktyvumo užsiėmimai vyks nuo spalio 9 d., šiose gyvenvietėse: Miklusėnuose, Geniuose, Santaikoje, Krokialaukyje, Dauguose, Punioje, Butrimonyse, Eičiūnuose, Simne, Kumečiuose ir Miroslave.
Iki susitikimo kassavaitinėse mankštose!

Daugiau informacijos: 8 (315) 21438