Kviečiame į nemokamas mankštas Alytaus rajone

Kviečiame į nemokamas mankštas Alytaus rajone

2023 11 21


Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia rajono gyventojus į reguliarius fizinio aktyvumo užsiėmimus net 13-oje skirtingų vietovių.

Remiantis 2022 m. visoje Lietuvoje vykdyto suaugusiųjų gyvensenos tyrimo duomenimis, energinga fizinio aktyvumo veikla bent 30 min.  per dieną, 5 dienas per savaitę užsiima tik 28 proc. gyventojų. Lyginant su 2018 metais vykdyto tokio pat tyrimo duomenimis, sportuojančiųjų sumažėjo daugiau nei 10-čia procentų ir ši neigiama tendencija skatina ieškoti būdų, kaip paskatinti žmones judėti daugiau.

Kaip žinia, nepakankamas fizinis aktyvumas gali padidinti lėtinių neinfekcinių ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, nutukimas, cukrinis diabetas riziką. Geriausias būdas spręsti nepakankamo fizinio aktyvumo problemą – pamažu įtraukti daugiau judėjimo į savo gyvenimą, todėl kviečiame aktyviai jungtis į organizuojamas veiklas, kiekvienam patogiausioje vietoje (informacija pateikiama skelbime). Pasirinkta diena ir laikas – jūsų, priemonės (mankštos kilimėliai, kamuoliai, lazdos, gumos, svareliai) – mūsų.

Primename, kad reguliari mankšta ne tik padeda palaikyti fizinę būklę, bet ir pagerina psichinę sveikatą, mažina streso lygį bei depresijos simptomus, skatina socialinį bendravimą ir padeda kurti naujus ryšius.

Suprantama, kad daugeliui rasti laiko mankštai gali būti iššūkis, tačiau pajutus teigiamą sporto užsiėmimų naudą, tai gali tapti kasdiene rytina.

Daugiau informacijos galite gauti paskambinę Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tel. 8 315 214 38 arba susisiekę el. paštu: info@alytausrajonovsb.lt