Judesio galia sveikatai

Judesio galia sveikatai

2024 01 29


Naujausiame Londono universiteto Koledžo tyrime mokslininkai įvertino fizinio aktyvumo naudą žmogaus širdžiai ir psichologinei gerovei. Jų rekomendacija – per dieną sparčiu žingsniu pasivaikščioti mažiausiai 20 min.

Tyrėjai patvirtino, kad net mažiausias judėjimas palankiai veikia sveikatą. Teigiamas pokytis pastebimas, pakeitus sėdėjimą į vaikščiojimą jau po 10 minučių. Nustatyta, kad blogiausia savijautai, kai žmonės ilgą laiką užsiima įvairiomis veiklomis sėdint arba gulint:

  • žiūrint televizorių;
  • važiuojant automobiliu;
  • keliaujant į darbą;
  • gulint ant sofos;
  • naršant telefone.

Mokslininkai palygino, kiek laiko žmogus turėtų stovėti, kad pajustų tokią naudą, kokią gauna iš 5 min. bėgimo ar pasivaikščiojimo. Nustatyta, jog stovėti reikėtų bent 2 val. per dieną.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kiekvieną dieną užsiimti 20 min. vidutinio intensyvumo arba intensyvia fizine veikla. Tai gali būti pulso dažnį keliantys pratimai – greitas vaikščiojimas ar bėgimas. Be to, 2 kartus per savaitę patariama daryti viršutinės ir apatinės kūno dalies raumenų stiprinimo pratimus. Kaip žinia, senstant didesnį dėmesį būtina skirti pusiausvyros lavinimui, elementarus pavyzdys, kurį galima atlikti namuose - stovėjimas ant vienos kojos valantis dantis. Nemažiau svarbus ir kūno lankstumas, tvirtumas, o tam nebūtina griebtis svarmenų ar eiti į sporto salę. Užtenka keleto nedidelio intensyvumo pratimų – tai pritūpimai, atsilenkimai, stovėjimas ant vienos kojos ar ėjimas tiesia linija.

Suprantama, kad daugeliui rasti laiko ir noro mankštai namuose gali būti iššūkis, todėl primename, kad Alytaus r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras vykdo kassavaitines mankštas skirtingose bendruomenėse ir kviečia prisijungti visus norinčius.

Daugiau informacijos galite gauti paskambinę Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tel. 8 315 214 38 arba susisiekę el. paštu: info@alytausrajonovsb.lt