Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencinės programos antrasis susitikimas

Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto prevencinės programos antrasis susitikimas

2024 02 20


Širdies ir kraujagyslių ligos – tai sutrikimų grupė, apimanti hipertenziją, koronarines širdies, smegenų ir periferinių kraujagyslių ligas, širdies nepakankamumą, reumatines ir įgimtas širdies ligas ar kardiomiopatijas. Cukrinis diabetas yra išeminės širdies ligos nepriklausomas rizikos faktorius, kuris didina sergamumą ir mirtingumą 2–3 kartus. Nors širdies infarktas ir insultas yra pagrindinės mirties priežastys visame pasaulyje, tačiau 80 proc. priešlaikinių mirčių būtų galima išvengti kontroliuojant šių lėtinių ligų rizikos veiksnius, tokius kaip rūkymas, nesveika mityba ir fizinis neaktyvumas.

Kovo 1 d. 16:30 val. Alytaus rajono savivaldybės kultūros centro Krokialaukio skyriaus patalpose, adresu Vytauto g. 1, Krokialaukio sen., Alytaus r., įvyks antrasis sveikatos stiprinimo programos užsiėmimas, skirtas širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnių identifikavimui ir profilaktikai.

Šio užsiėmimo metu, gydytoja kardiologė Jovita Samauskienė aptars šias temas:

  • pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai,
  • lipidų ir gliukozės kiekio kraujyje kontrolės reikšmė,
  • cukrinis diabetas, jo komplikacijos.

Programos dalyviai turės puikią progą užduoti jiems rūpimus klausimus bei sulaukti konkrečių patarimų ir konsultacijų jiems aktualiomis temomis.