Sveikatos stiprinimas darbe

Sveikatos stiprinimas darbe

2024 02 22


Sveikata ir gerovė yra esminiai veiksniai, lemiantys darbuotojų produktyvumą ir darbo efektyvumą, todėl sveikatos stiprinimas darbo vietoje neabejotinai svarbus. Kasdien darbo vietose praleidžiama daugiau nei 60% visos dienos laiko. Neretai sėdimą darbą dirbantys asmenys ilgai būna nejudrūs, o toks pasyvumas „iššaukia“ nugaros ir sąnarių skausmus, skatina nutukimą. Stovimą ar fizinį darbą dirbantys žmonės atlieka nepatogius, pasikartojančius judesius, kurie lemia kaulų ir raumenų sistemos, širdies ir kraujagyslių ar kitų ligų atsiradimą.

Vasario 22 d. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės buvo pakviestos į „Vita Baltic“ įmonę. Siekiant sustiprinti darbuotojų asmeninę atsakomybę už savo sveikatą, buvo analizuojami sveikatos rodikliai: KMI, kūno riebalų ir raumenų masė, vandens kiekis organizme, metabolinis amžius ir kt., teikiamos konsultacijos sveikatos stiprinimo klausimais.

Akivaizdu, kad fiziškai ir emociškai sveiki darbuotojai yra mažiau linkę sirgti įvairiomis ligomis, kurios tiesiogiai įtakoja ir darbo našumą. Džiaugiamės įmonės iniciatyvumu organizuojant 3 mėnesių sveikatos stiprinimo iššūkių konkursą, prie kurio įvykdymo dar ne kartą prisidėsime ir mes.