Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Europos moterų ir vyrų mirčių priežastis. Širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui ypač didelę reikšmę turi: netinkama mityba, per mažas fizinis aktyvumas, nesaikingas alkoholio vartojimas, rūkymas, antsvoris, lėtinės ligos,  tokios kaip cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija ir psichinis bei socialinis stresas. Tarptautinė patirtis rodo, kad, skyrus reikiamą dėmesį sveikatai, o ypač prevencijai, ir pakeitus individo gyvenimo būdą, galima pagerinti sveikatą ir taip sumažinti sergamumą.

Sveikatos stiprinimo programos tikslas – motyvuoti gyventojus gyventi sveikiau ir sumažinti širdies bei kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto riziką.

Programa skirta:

  • Suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta širdies ir kraujagyslių ligų ir (arba) cukrinio diabeto rizika;
  • Suaugusiems asmenims, kurie savanoriškai kreipiasi į visuomenės sveikatos biurą dėl dalyvavimo Programoje: turintiems padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, padidėjusią cholesterolio ar gliukozės koncentraciją kraujyje, antsvorį, nutukimą ar žalingų įpročių.

Programos metu su jumis bendrauja visa komanda įvairių sričių kvalifikuotų specialistų: gydytojas kardiologas; psichologas, dietologas, visuomenės sveikatos specialistai, sporto treneris.

Programos teorinių ir praktinių užsiėmimų metu suteikiama informacija šiomis temomis:

  • širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai ir jų profilaktika, sveikatos rodiklių supratimas;
  • mitybos reikšmė lėtinių neinfekcinių ligų atsiradimui bei profilaktikai;
  • sveikatai palankaus maisto gaminimo principai;
  • sveikatinamojo fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktikai;
  • streso reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui. Streso valdymas.

Dėl išsamesnės informacijos ir registracijos galite kreiptis į Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą telefonu  8-315 214 38 arba el. paštu info@alytausrajonovsb.lt.

Susisiekite